1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kastamonulular Derneği'nden Başkan Dişli'ye Davet

Kastamonulular Derneği'nden Başkan Dişli'ye Davet

Kastamonulular Derneğinden Başkan Dişliye Davet
A+A-

Sakarya Kastamonulular Derneği Başkanı Ramazan Aytürk ve yönetim kurulu üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret etti. Olağanüstü kongre ile yönetime gelen Kastamonulular Derneğ

Sakarya Kastamonulular Derneği Başkanı Ramazan Aytürk ve yönetim kurulu üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret etti.
Olağanüstü kongre ile yönetime gelen Kastamonulular Derneği Başkanı Ramazan Aytürk ve yönetim kurulu üyeleri Hikmet Çelik, Ahmet Topçu ve Hasan Baş Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret ederek 2 Mart tarihinde öğretmenevinde yapacakları dayanışma gecesine davet etti.
2005 yılında kurulan derneklerinin kültürlerini korumak geleneklerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurulduğunu belirten Ramazan Aytürk ve yönetim kurulu üyeleri katı bir hemşehricilik yapmadıklarını sadece dernek olarak zaman zaman bir araya gelip kendi adetleriyle buluşmaya çalıştıklarını söyledi.
Derneklerin kültürlerin yaşatılması açısından önemli olduğunu kaydeden Başkan Süleyman Dişli; "Derneklerin oluşması ortak kültürlerin birleşmesidir. Zaman zaman bir araya gelip durum değerlendirmesi yapmanız güzel. Gecenize de aksi bir durum olmadığı sürece katılmayı istiyorum" dedi. Başkan Aytürk, aynı zamanda her ayın ilk Pazar günü dernekte üyelerle kahvaltıda bir araya geldiklerini belirterek Başkan Dişli'yi de bir gün kahvaltıda görmek istediklerini söyledi. Kastamonular Derneği Başkanı Ramazan Aytürk başkan Dişli'ye günün anısına çiçek takdim etti.
(BCT-BCT)

31.01.2013 13:51:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT