1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kastamonu'da 87 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Kastamonu'da 87 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Kastamonuda 87 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
A+A-

Kastamonu'da gece geç saatlerde aniden etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Kastamonu'da sabah saatlerinde evlerinden çıkan vatandaşlar karşılarında gördükleri ka

Kastamonu'da gece geç saatlerde aniden etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı.
Kastamonu'da sabah saatlerinde evlerinden çıkan vatandaşlar karşılarında gördükleri kar yağışı manzarasıyla büyük şaşkınlık yaşadı. İşe gitmek isteyenler ise, soğuk havadan dolayı donan araçlarını çalıştırmak için büyük çaba sarf etti. Hava sıcaklığının yer yer sıfırın altında 5 derece olduğu Kastamonu'da, karayolları ekipleri, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Kent merkezinde ise kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Öte yandan, zincirsiz yola çıkan sürücüler de, aniden etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda sorun yaşıyor. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Kastamonu'da kar yağışının birkaç gün dana artarak devam etmesinin beklendiğini bildirdi.
Kastamonu'nun Ilgaz geçidinde, yoğun kar yağışı devam ederken kar kalınlığının 50 santimetreyi geçtiği belirtildi. Görüş mesafesinin 50 metreye kadar düştüğü Ilgaz geçidiyle birlikte Kastamonu-İstanbul karayolu arasında Araç ilçesinde de kar yağışının etkili olduğunu öğrenildi. Yetkililer, yola çıkacak sürücüleri her türlü hava koşullarına karşı uyararak, zorunlu olmadıkça yola çıkmamalarını istedi.
Kastamonu'da 87 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Kastamonu'da etkili olan kar yağışı sonrası Cide'de 75, Çatalzeytin'de 2, Hanönü'nde 4 ve Şenpazar'da 6 olmak üzere toplam 87 köy yolunda ulaşım sağlanamadığı belirtildi.
(Vİ-ÖA)

07.01.2013 16:58:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT