1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kastamonu'da 20 Kaçak Avcıya 15 Bin Tl Ceza Vedat Yunus İkizoğlu Kastamonu

Kastamonu'da 20 Kaçak Avcıya 15 Bin Tl Ceza Vedat Yunus İkizoğlu Kastamonu

Kastamonuda 20 Kaçak Avcıya 15 Bin Tl Ceza  Vedat Yunus İkizoğlu    Kastamonu
A+A-

Kastamonu ve ilçelerinde yapılan denetimlerde, kaçak avlandığı tespit edilen 20 avcıya yasal işlem yapılarak, toplam 15 bin TL idari yaptırım cezası uygulandığı öğrenildi. Orman ve Su İşleri Bakanl

Kastamonu ve ilçelerinde yapılan denetimlerde, kaçak avlandığı tespit edilen 20 avcıya yasal işlem yapılarak, toplam 15 bin TL idari yaptırım cezası uygulandığı öğrenildi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğü ekipleri, usulsüz avlananlar ve yaban hayvanlarının yasa dışı yollarla ticaretini yapanlarla mücadelesini bütün imkanlarıyla sürdürüyor.
Kastamonu'da özellikle kaçak ve belgesiz avcılığın önüne geçilmesi için Orman ve Su İşleri (Doğa Koruma ve Milli Parklar) Kastamonu İl Şube Müdürlüğü ekiplerinin denetimleri artarak devam ediyor. Ekipler, Ocak ayı içersinde av koruma kontrol çalışmalarında kaçak avlandığı tespit edilen 20 kişi hakkında toplam 15 bin TL idari para cezası uyguladı. Ekipler, kış ayının gelmesiyle birlikte denetimlerini artırarak, kaçak ve usulsüz avcılığın önüne geçmek için gece gündüz demeden bütün imkanlarını seferber etti.
Kaçak avcılığı önlemek için tedbir ve kontrollerin daha da artarak devam edeceği öğrenildi.
(Vİ-SA)

25.01.2013 16:46:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT