1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaş'ta Fırtına Ve Hortum Yüzünden Tekne Ve Araçlar Hasar Gördü

Kaş'ta Fırtına Ve Hortum Yüzünden Tekne Ve Araçlar Hasar Gördü

Kaşta Fırtına Ve Hortum Yüzünden Tekne Ve Araçlar Hasar Gördü
A+A-

Antalya'nın Kaş ilçesinde gece etkili olan şiddetli yağış, fırtına ve hortumda Yat Limanı'nda tekneler, araçlar, evler ve işyerleri hasar gördü. Kaş'ta etkili olan şiddetli yağış, fırtına ve hortum

Antalya'nın Kaş ilçesinde gece etkili olan şiddetli yağış, fırtına ve hortumda Yat Limanı'nda tekneler, araçlar, evler ve işyerleri hasar gördü.
Kaş'ta etkili olan şiddetli yağış, fırtına ve hortum sonucu birçok dükkan ve işyerlerini su bastı. Gece saat 04.00 ile 04.30 sıralarında çıkan fırtına ve hortum, Yat Limanı'nda karada bulunan Aydın Arıkan'a ait Güleryüz ve Dost ile Osman Doğan'a ait Poni, İsmail Bakırcı'nın Volkan-2 balıkçı teknesi büyük zarar gördü.
Cumhuriyet Meydanı Sandıkçı Sokak'ta bulunan ev ve işyerlerinin çatıları, Kaş'ın ünlü tarihi Uzun Çarşısı'nda Likya Döneminden kalma Aslanlı Kral Mezarı ve üzerinde tarihi Çınar ağacı da fırtına ve hortumdan zarar gördü. İki taksi ile bir minibüste ise küçük çaplı maddi hasar oluştu.
Kaş Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer, "Kaş ilçesi başta olmak üzere Kınık, Ova, Yeşilköy beldeleri ile Palamut ve Aklar köylerinde aşırı yağış ve fırtınadan dolayı seraların ve bahçelerin zarar gördüğünü tespit ettik" dedi.
(SK-ÖK-Y)

25.01.2013 16:53:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT