1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kasiad'ın Kahvaltılı Programları Sürüyor

Kasiad'ın Kahvaltılı Programları Sürüyor

Kasiadın Kahvaltılı Programları Sürüyor
A+A-

Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Karabük ve yöresinin sorunlarının yanı sıra ekonomik gelişmelerin irdelendiği kahvaltılı toplantıları sürüyor

Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Karabük ve yöresinin sorunlarının yanı sıra ekonomik gelişmelerin irdelendiği kahvaltılı toplantıları sürüyor.
KASİAD tarafından yapılan kahvaltılı toplantının bu ayki konuğu Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili oldu.
Belediye Başkanı Rafet Vergili, toplantıya hazırlıklı gelmediğini ancak halim deresine yapılan proje ile 70 binayı yıktıklarını ve 5 milyon TL para harcadıklarını söyledi.
Bunun Organize Sanayi'ye çıkan yolun gidişli gelişli olarak çift yola çıkardıklarını anlatan Başkan Vergili, " Kıtılı bütçeye göre yaptığımız iş yükü çok. İşgücünü taramamn paraya çevirmemiz ve kullanabilmemiz çok önemli. Karabük Belediyesi olarak sanayicinin her zaman yanında oluyoruz. Sizlerin Karabük için yapacağınız her türlü projenin yanında olmaya hazırız ve her türlü desteği de veririz" dedi.
Göreve geldiklerinde siyasi düşünceleri hizmet içersinde bir kenara bırakılmasının gerekli olduğunu da anlatan Vergili, " Eğer bizi siyasi üşünce yönlendirirs hata yapmaya elverişli oluruz. Benim 4 yılık icraatımda benim siyasi teşkilatın benim idaremin içinde etkili olduğunu sanmıyorum. MHP'nin teşkilatları sizleri yanlış yönlendirdi diyemez. yönlendirmesi olduğunu düşünmüyorum. Eğer siz siyasi teşkilatların önerilerine göre hareket ederseniz yanlışlıklara başlarsınız. Genel Merkezden gelecek talimatların veya oradaki milletvekillerin düşüncelerini Karabük'e yansıttığınız anda buranın psikolojisini bilmez. Bu örnek olarak, göreve başladıktan 10 gün sonra burada bir toplantı yapıldı.
Buraya Genel Merkezden bir heyet geldi. Bölge toplantısı yapıyoruz, orada bir tane müfettiş arkadaş çıktı bana öneride bulunarak, ilk iş olarak bütün müdürleri görevden alacaksın yeni müdürler atayacaksın dedi. Bir teşkilat mantığı, şunu ister, senin gittiğin yerde kavga var ama hizmet olmuş olmamış önemli değil. Ben bize tavsiyede bulunacaksanız adam gibi tavsiyede bulunun dedim. Böyle kaosların içine bizi çekmeyin. Ben mevcut arkadaşların hepsi işle çalışıyorum. Bu arkadaşlarımın hepsi AK Parti siyaset akademisinde sertifika almış insanlar. Çokta başarılı hepsi. Bizim hiç sorunumuz olmadı. Eğer Safranbolu Belediyesine siyaset iradesi girmese benim Necdet beyle aramda hiçbir sorun ve problem olmaz. Siyaset iradesi girmezse. Daha ilk gün hata yaptılar ve 60 kişiyi işten çıkartılar. Kendisine ters düşlen siyasi bir partiden devralmadılar belediyeyi. Kendisi ile çelişkiye düşüyor. Çünkü merkez irade her zaman belediyenin içinde. Kendisinden öncede AK Partili belediye başkanı vardı. Safranbolu'da yangın var, bize bilgi vermiyorlar böyle komik bir şey var mı?. 2014'ten sonra bu problem olmaz. Çünkü MHP olarak 214 yerel seçimlerinde Safranbolu Belediyesini alırız bu sorunlar biter. Bunun alt yapısını yapıyoruz ve belediyeyi alacağız" açıklamasında bulundu.
(YE-OA-Y)

16.02.2013 16:01:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT