1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kasiad Üyelerinden Yenice Çıkarması

Kasiad Üyelerinden Yenice Çıkarması

Kasiad Üyelerinden Yenice Çıkarması
A+A-

Karabük Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD) üyeleri, Yenice ilçe Belediye Başkanı Zeki Çaylı'yı ziyaret etti. Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı'nın ev sahipliğinde yapılan programda KASİAD üyel

Karabük Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD) üyeleri, Yenice ilçe Belediye Başkanı Zeki Çaylı'yı ziyaret etti.
Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı'nın ev sahipliğinde yapılan programda KASİAD üyelerine istihdam alanları ile bilgiler verildi. Yenice Belediyesi birim müdürleri ve belediye meclis üyeleri de katıldığı toplantıda başkan Çaylı, belediye olarak ilçede 191 bin metrekare arazi temin edildiğini ve bunun 150 bin metrekaresinin tahsis edilerek sanayicinin emrine verileceğini söyledi.
Çaylı, ilçelerine yatırım yapmak isteyen işadamlarına devletin belirlediği şartlarda ücretsiz arsa tahsisinin yapılacağını da belirterek, "Demiryolu ve karayolu bu arazilerin sınırında. Yani hem demiryolu ulaşımı hemde karayolu ulaşımının rahat sağlanacağı bölge yapılması planlanan filyos limanına ise bir saatlik mesafede. İlçemizde istihdam alanı oluşturmak için hazır bu bölge yatırım için çok uygun bir alan ve yatırım yapmak isteyen işadamlarımıza her türlü yardımı sağlayacağız"
(YE-OA-Y)

30.01.2013 13:42:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT