1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kasap Ve Lokantaya Sahte Para Veren 1 Kişi Tutuklandı Diyarbakır

Kasap Ve Lokantaya Sahte Para Veren 1 Kişi Tutuklandı Diyarbakır

Kasap Ve Lokantaya Sahte Para Veren 1 Kişi Tutuklandı  Diyarbakır
A+A-

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iki lokanta ve bir kasaba sahte para verdiği iddia edilen bir kişi yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Edinilen bilgiye göre E.D. isimli bir şahıs il

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iki lokanta ve bir kasaba sahte para verdiği iddia edilen bir kişi yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre E.D. isimli bir şahıs ilçe merkezindeki 2 lokantadan Fatih Sultan Mehmet Caddesi'ne kebap gönderilmesini ve 100 lira vereceği için para üstünün de birlikte getirilmesini istedi. Lokantada çalışan personelin aldığı 100 TL'yi işyerine götürmesiyle paranın sahte olduğu ortaya çıktı. Şahıs aynı yöntemle başka bir lokantaya 200 TL verdiği, daha sonra da bir kasaba giderek 200 TL verip et aldığı belirtildi. Kasabın paranın sahte olmasını anlaması üzerine polise haber vermesiyle bölgeye giden ekipler esnafa sahte para veren E.D. isimli şahsı yakadı.
Yakalanan E.D.'nin evinde yapılan aramada çok sayıda sahte para ele geçirildi. E.D. yapılan sorgusunun ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.
(HG-AKK-Y)

13.01.2013 15:23:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT