1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kartepe'de Atıkların Ayrıştırılmasının Önemi Vurgulandı

Kartepe'de Atıkların Ayrıştırılmasının Önemi Vurgulandı

Kartepede Atıkların Ayrıştırılmasının Önemi Vurgulandı
A+A-

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen Atık Getirme Merkezleri konulu toplantı önceki gün Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Marmara Bele

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen Atık Getirme Merkezleri konulu toplantı önceki gün Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Marmara Belediyeler Birliği Çevre Koordinatörü Aynur Acar ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı Atık Yönetim Şube Müdürü Hüseyin Kılıç'ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının önemine değinildi. Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının önemine değinen konuşmacılar, yalnızca ambalaj atıklarının değil evlerden kaynaklanan tüm atıkların kaynağında ayrıştırılmasının büyük önem taşıdığını belirttiler. Türkiye olarak gelişmiş ülkeler arasında yer alabilmemiz için bunun şart olduğunu belirten konuşmacılar, "Avrupa'da çok yaygın olan atık getirme merkezleri ülkemizde de yaygınlaşmakta. Bu konuda ilimizde kurulu atık getirme tesisleri Türkiye'ye örnek teşkil etmektedir. Bu konuda Kartepe Belediyesi de gerekli girişimlerde bulunarak bu yöndeki çalışmalarını başarılı şekilde sürdürdüğünü görmek bizleri memnun etmektedir" diye konuştular.
(UU)

12.02.2013 12:48:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT