1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kartalkaya'da Kaybolan Kayakçı Bulundu

Kartalkaya'da Kaybolan Kayakçı Bulundu

Kartalkayada Kaybolan Kayakçı Bulundu
A+A-

Bolu'da bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi'nde kaybolan bir tatilci, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi tarafından 11 kilometre uzaklıktaki bir köyde bulundu. Türkiye'nin gözde kayak merkezlerinden K

Bolu'da bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi'nde kaybolan bir tatilci, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi tarafından 11 kilometre uzaklıktaki bir köyde bulundu.
Türkiye'nin gözde kayak merkezlerinden Kartalkaya'da bulunan bir otelin görevlisi, Jandarmayı arayarak, otel müşterilerinden Ö.E. isimli şahsın pistten geri dönmediğini ve kaybolmuş olabileceğini söyledi. Hemen harekete geçen JAK Timi, 17:00'da gelen telefon üzerine hemen arama çalışması başlattı. Yarım saat süren aramalar sonrası kayak yaparken pistten çıkan ve ormanda kaybolan Ö.E., 11 kilometre uzaklıkta bulunan Kındıra Köyü Yaylası mevkiinde görüldü. Saat 17.45 sıralarında kayıp kayakçıya ulaşan JAK Timi, kar motoruyla Ö.E.'yi otele geri götürdü. Önce sıcak çay ikram edilen kayakçı daha sonra jandarmaya teşekkür etti. Şahsın kaybolduğu bölgede uyarı levhalarının bulunduğu ancak yanında cep telefonu olmadığı için yardım isteyemediği öğrenildi.
(ÖK-ÖK-Y)

15.01.2013 12:31:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT