1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kars'ta Şüpheli Ölüm

Kars'ta Şüpheli Ölüm

Karsta Şüpheli Ölüm
A+A-

Kars'ta hastanede bronşit tedavisi gören 1,5 aylık bebek, taburcu edildikten 2 gün sonra hayatını kaybetti. Digor ilçesine bağlı Dağpınar beldesinde ikamet eden E.A. ile B.A., hastalanan 1,5 aylık ço

Kars'ta hastanede bronşit tedavisi gören 1,5 aylık bebek, taburcu edildikten 2 gün sonra hayatını kaybetti.
Digor ilçesine bağlı Dağpınar beldesinde ikamet eden E.A. ile B.A., hastalanan 1,5 aylık çocukları B.A.'yı tedavi ettirmek üzere Kars Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne getirdi. Burada gözetim altına alınan ve tedavi görmesi için hastaneye yatırılan B.A., 25.01.2013 günü taburcu edildi. Dağpınar beldesine giden ailenin çocukları, 2 gün sonra hayatını kaybetti. Olay ise ailenin Dağpınar Sağlık Ocağı'na müracaat etmesiyle ortaya çıktı.
Kars'ta hastanede bronşit tedavisi gören ve taburcu edildikten 2 gün sonra hayatını kaybeden 1,5 aylık bebeğin ölüm sebebinin tespiti için Digor Cumhuriyet Savcılığı'nca tahkikat başlatıldı.
Olayın bildirilmesi üzerine harekete geçen savcı, ölüm sebebinin kesin olarak belirlenmesi için bebeğin cesedini otopsi yapılmak üzere Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. 1,5 aylık bebeğin kesin ölüm sebebi Trabzon Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporla aydınlanacak.
Öte yandan, olayla ilgili tahkikatın devam ettiği kaydedildi.
(IÇ-AA-AŞ-Y)

01.02.2013 15:00:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT