1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kars'ta çocuklar tiyatro oyunu ile hem düşündü hem güldü

Kars'ta çocuklar tiyatro oyunu ile hem düşündü hem güldü

Karsta çocuklar tiyatro oyunu ile hem düşündü hem güldü
A+A-

KARS - Kars Özel Sultan Alparslan Koleji etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Kolejin ana sınıfı ve ilkokul öğrencileri ile davetli okulların öğrencileri 'Afacan Çocuk Tiyatro Grubu'nun gös

KARS - Kars Özel Sultan Alparslan Koleji etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Kolejin ana sınıfı ve ilkokul öğrencileri ile davetli okulların öğrencileri 'Afacan Çocuk Tiyatro Grubu'nun gösterisi, Hacivat-Karagöz oyunu ve yanılmaca gösterilerini birlikte seyretti.

Sultan Alparslan Koleji çok amaçlı salonunda gerçekleşen ve üç seans halinde sahnelenen oyunun 1. seansını anasınıfı 1. ve 2. sınıflar izlerken, 2. seans ise kolejin kardeş okulu olan Kars Merkez Bozkale İlkokulu, 3 ve 4. sınıfları izledi. 3 seansa ise, Kars merkezde eğitim veren tüm ana sınıflarının 5 yaş öğrencileri davet edildi.

Kolej Müdürü Fatih Akaslan, öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sağlamak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Akaslan, "Bu tür etkinlikler çocukların sosyal gelişimi ve okul motivasyonu açısından önemli. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek." diye belirtti.

Tiyatroya davet edilen okullardan 30 Ekim Anaokulu Müdiresi Gülden Akbaş Demirel ise "Öğrencilerimiz bu tiyatroda çok eğlendiler, güldüler ve hoşça vakit geçirdiler. Sultan Alparslan Koleji idareci ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Öğrencilere tiyatronun ardından balon hediye edilerek okuldan şenlik havasında uğurlandı. CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT