1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karşıyaka"da Sokaklar Yenileniyor

Karşıyaka"da Sokaklar Yenileniyor

Karşıyakada Sokaklar Yenileniyor
A+A-

Karşıyaka Belediyesi'nin yıl boyunca kentin tüm sokaklarındaki yenileme çalışmaları, yılın son günlerinde Karşıyaka Çarşısı'na bağlantılı sokaklarda devam etti. Vatandaşlardan gelen talepler doğrul

Karşıyaka Belediyesi'nin yıl boyunca kentin tüm sokaklarındaki yenileme çalışmaları, yılın son günlerinde Karşıyaka Çarşısı'na bağlantılı sokaklarda devam etti.
Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yapılan kontrollerde 1728 sokak ile 1731 sokak arasında kalan tüm sokaklarda çökmeler olduğu, parke taşların kırıldığı, yaya kaldırımlarının bozulduğu görüldü. Belediye Başkanı Cevat Durak'ın talimatı ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sokakları baştan sona yenilemeye başladı.
Yaya ve araç trafiğinin yoğun olması nedeniyle çalışmaların vatandaşları etkilememesi, alışverişi aksatmaması için sokaklara tek tek girildi. Çalışma yapılacak sokakta öncelikle esnaf ve araç sahipleri uyarıldı. Mevcut kaldırım taşları sökülüp, Karşıyaka Belediyesi'nin kendi şantiye tesislerinde imal ettiği taşlar getirilerek yenileme çalışmalarına başlandı.
İlk olarak 1735 ve 1729 sokaklarında başlayan çalışma önümüzdeki günlerde bölgedeki 7 ayrı sokakta daha gerçekleştirilecek.
(BK-)

03.01.2013 11:54:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT