1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Karşıyaka Belediye Başkanı Durak Paris'te

Karşıyaka Belediye Başkanı Durak Paris'te

Karşıyaka Belediye Başkanı Durak Pariste
A+A-

Paris'te incelemelerde bulunan CHP heyetinden Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Son dönemde CHP'nin atağa geçtiğini düşünüyorum. Daha bilimsel ve daha halka inen çalışmalar yapıldığını görüyoru

Paris'te incelemelerde bulunan CHP heyetinden Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Son dönemde CHP'nin atağa geçtiğini düşünüyorum. Daha bilimsel ve daha halka inen çalışmalar yapıldığını görüyorum ve bu da bize umut veriyor" dedi.
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın başkanlığındaki CHP'li belediye başkanlarından oluşan heyet, Fransız siyasetçilerle yerel yönetimler üzerine bir çalışma yapmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e geldi.
Antalya ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanları Mustafa Akaydın ve Macit Özcan, Muğla ve Aydın İl Belediye Başkanları Osman Gürün ve Özlem Çerçioğlu ile Kadıköy, Karşıyaka, Bornova, Konak gibi bazı ilçe belediye başkanlarının bulunduğu heyet; Fransa Devlet Reformu, Yerelleşme ve Kamu Hizmeti Bakanı Marylise Lebranchu, Toulouse Belediye Başkanı ve aynı zamanda Fransa Cumhuriyetçi ve Sosyalist Seçilmiş Siyasetçiler Federasyonu (FNESR) Başkanı Pierre Cohen, Paris Belediye Başkan Vekili Pierre Schapira ve Rhône-Alphes Bölgesi Başkan Vekili Bernard Soulage gibi önemli siyasetçilerle karşılıklı görüşmeler yaptı.
Paris'te Sosyalist Parti Merkezi'nde gerçekleşen seminerin konu başlıkları ise, 'iki ülkede yerel yönetimler alanında yaşanan güncel gelişmeler, yerel seçim kampanyaları, seçim güvenliğinin yönetimi ve kamuoyu yoklamaları' olarak açıklandı.
Heyete katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, toplantının ilk günü sonunda, "Dün Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Günaydın başkanlığında İstanbul'da toplandık ve bugün de, dün gece geldiğimiz Paris'te, hiç ara vermeden, aç karna dahi olsa görüşmelerimiz oldu. Yerel Yönetimler Bakanı ve Sosyalist Parti ileri gelenleri ile fikir alışverişinde bulunduk. Buradaki çalışmalarımız yarınki (bugün) dönüş uçağı saatine kadar devam edecek. Çok verimli bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Diliyorum, buradan ülkemizde yapacağımız çalışmalara bir şeyler katabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.
CHP içinde bir değişim yaşandığına da değinen Durak, "Ben partide 9. yılımdayım. Son dönemde CHP'nin atağa geçtiğini düşünüyorum. Daha bilimsel ve daha halka inen çalışmalar yapıldığını görüyorum ve bu da bize umut veriyor. Bir yerde ışığı iyi yakacağız gibi geliyor" diye konuştu.
(İHA-OK-D)

23.01.2013 10:39:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT