1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karsak Deresi Denizi Kirletmeyecek

Karsak Deresi Denizi Kirletmeyecek

Karsak Deresi Denizi Kirletmeyecek
A+A-

Bursa'nın Gemlik ilçesinden geçen Karsak deresinde çalışmalar devam ediyor. Derenin denize kavuştuğu bölgede temizleme, istinat duvarı, köprüler ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayan Gemlik B

Bursa'nın Gemlik ilçesinden geçen Karsak deresinde çalışmalar devam ediyor.
Derenin denize kavuştuğu bölgede temizleme, istinat duvarı, köprüler ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayan Gemlik Belediyesi, Orhangazi bölgesinden gelen katı atıkların denize ulaşmadan tutulabileceği çökeltme merkezi inşaatına start verdi. DSİ ile birlikte yürütülen çalışmada, Orhangazi ilçesi ve çevresinden gelen çöp, katı atık, plastik ve çamurlar, denize yaklaşık 2 kilometre mesafede yapılan çökeltme bölgesinde toplanacak.
Çalışmaları yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, periyodik temizleme çalışmalarında derenin denize kavuştuğu bölgeden çıkarılan 300-400 kamyonluk atık, çamur, çöp ve pisliğin körfeze girmeden çökeltme merkezinde durdurulacağını kaydetti. Derenin daha evvel çeşitli firmalar tarafından işgal edilip gelişi güzel dolgu yapılan alanlarını da ortaya çıkardıklarını ve dere yatağını boşaltıp genişlettiklerini ifade eden Yılmaz, "Bu çalışmalar sayesinde Orhangazi bölgesinden gelen pislikler denize gitmeyecek. İmar planı çalışmalarında da Karsak deresi projesinin gelişimine yönelik çalışmalarımız sürüyor" dedi.
(MŞ)

24.01.2013 12:52:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT