1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karla Mücadelenin Külfeti Yüksek

Karla Mücadelenin Külfeti Yüksek

Karla Mücadelenin Külfeti Yüksek
A+A-

Muş'un Bulanık İlçe Belediye Başkanı Ziya Akkaya karla mücadele çalışmalarının yüksek maliyeti olduğunu, 7 günde 70 bin lira harcandığını belirtti. Bulanık Belediye Başkanı Ziya Akkaya, ilçe merkezin

Muş'un Bulanık İlçe Belediye Başkanı Ziya Akkaya karla mücadele çalışmalarının yüksek maliyeti olduğunu, 7 günde 70 bin lira harcandığını belirtti.
Bulanık Belediye Başkanı Ziya Akkaya, ilçe merkezinde 1 metrenin üzerinde kar olduğunu belirterek, yağan karları kamyonlarla şehir dışına taşıdıklarını belirtti. Karla mücadele ekibinin gece gündüz vardiyalı çalıştığını, vatandaşların mağdur olmaması için boş durmadıklarını anlatan Akkaya, "Biz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için boş durmuyoruz. Greyder ve kepçelerimiz sürekli olarak güzergâhlarda karla mücadele çalışması yapıyorlar. Bu yıl kar geç geldi, ama beklediğimizden fazla oldu. Sürekli şehir merkezinden kamyonlarla kar taşıyoruz. Ekiplerimiz gece ve gündüz olmak üzere 2 vardiya olarak çalışıyor. 3 kamyon, 5 iş makinesi, 1 kazıcı kepçe ve 6 traktörle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İki güne kadar hava güzel olursa, kent merkezinde kar temizleme çalışmasını tamamlayacağız. Kar fazla yağınca zor durumda kaldık" şeklinde konuştu.
Akkaya, 7 günlük karla mücadele maliyetinin 70 bin lira olduğunu kaydetti.
(GK-MET-Y)

14.01.2013 17:12:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT