1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karla Mücadele 24 Saat Devam Ediyor

Karla Mücadele 24 Saat Devam Ediyor

Karla Mücadele 24 Saat Devam Ediyor
A+A-

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak karla mücadele çalışmaları için ekiplerin 3 vardiya halinde 24 saat görev başında olduğunu ve buzlanmaya karşın tuz serpme çalışmaların de

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak karla mücadele çalışmaları için ekiplerin 3 vardiya halinde 24 saat görev başında olduğunu ve buzlanmaya karşın tuz serpme çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Temizlik Hizmetleri Müdürlüğünün bünyesine iki adet Honda Marka HS 970 model paletli kaldırım kar püskürtme makinesinin satın alındığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç "Melikgazi Belediyesi olarak Kış Koordinasyon Toplantısı ile yapılacak çalışmalar bir plan içerisinde sıralanmakta ve iş görev çizelgesi hazırlanmaktadır. Yani kar temizleme, tuz serpme, kaldırım ve çarşı içi temizlik ekipleri oluşturulmakta ve kimlerin hangi araçlarla bu ekiplerde yer alacağı önceden planlanmaktadır. Bu planlı ve koordineli çalışma ile ilçe sınırları içerisinde yoğun bir çalışma sergilenmektedir. Bağ ve sayfiye yerleşim bölgeleri dahil olmak üzere tüm bölgemizdeki ana yollar, ana arteller ve ara yollar tamamı ile trafiğe açılmış durumdadır. 3 vardiya halinde 24 saat çalışmalar devam etmektedir" dedi.
Kış şartlarının ulaşımı olumsuz etkilediğini ancak güvenli ve seri ulaşım için tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Battalgazi Bulvarı, Erciyes Caddesi gibi eğimli yollarda greyder ile tuz serpme araçları bulundurduklarını, belediye otobüs güzergâhı, hastane ve okul yollarında kar temizleme ile buzlanmaya karşı tuzlama çalışması gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Başkan Memduh Büyükkılıç, Kış aylarında kar temizleme ekiplerinin daha etkin ve verimli çalışabilmesi için fen işleri biriminden kamyon, greyder, dozer ve işgücü takviyesi yapıldığını sözlerine ekledi.
(AÖ-Y)

08.01.2013 12:54:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT