1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karla Gece Gündüz Kesintisiz Mücadele

Karla Gece Gündüz Kesintisiz Mücadele

Karla Gece Gündüz Kesintisiz Mücadele
A+A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekiplerin gece boyunca yaptığı tuzlama çalışmaları sayesinde büyükşehir sınırlarındaki ana yollarda trafik sıkıntısı yaşanmadı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekiplerin gece boyunca yaptığı tuzlama çalışmaları sayesinde büyükşehir sınırlarındaki ana yollarda trafik sıkıntısı yaşanmadı.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, özellikle Teleferik, Kaplıkaya, İvazpaşa ve Uludağ yolu gibi şehrin yüksek kesimlerinde karla mücadele çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Ana caddelerde buzlanmanın önüne geçmek için gece boyunca tuzlama yapılırken, bu çalışmalar sayesinde ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. İl merkezindeki tüm ana güzergâhlardaki yollarda ulaşım sorunsuz ve kesintisiz sağlanırken, hastane ve otopark giriş çıkışları da belediye ekipleri tarafından temizleniyor.
Özellikle gece, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmesiyle buzlanma olabileceği ihtimali üzerine karla mücadele çalışmaları 24 saat kesintisiz olarak 3 vardiya halinde yürütülüyor. Toplam 180 personelin görev aldığı çalışmalarda grayder, loder, kepçe, kamyon ve ünimoglardan oluşan geniş bir makine parkı karla mücadele çalışmalarında kullanılıyor. Zamanında başlayan karla mücadele çalışmaları sayesinde gerek il merkezi gerekse yüksek kesimlerde trafik akışında hiçbir sorun yaşanmazken, fen işleri şantiye sahasında 6 bin ton tuz stoku bulunduğu belirtildi.
(MŞ)

09.01.2013 11:15:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT