1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kar'ın Keyfini Onlar Çıkarıyor...

Kar'ın Keyfini Onlar Çıkarıyor...

Karın Keyfini Onlar Çıkarıyor...
A+A-

Erzurum'da aralıklarla yağan kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yollarda çocuklar naylonlarla ve kızaklarla kayarak eğleniyor. Kış mevsiminin çetin geçtiği Erzurum'da etkili olan kar yağışı, her yeri be

Erzurum'da aralıklarla yağan kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yollarda çocuklar naylonlarla ve kızaklarla kayarak eğleniyor. Kış mevsiminin çetin geçtiği Erzurum'da etkili olan kar yağışı, her yeri beyaz örtüye bürürken çocuklar karı eğlenceye dönüştürüyorlar.
Yağış nedeniyle kayganlaşan yolları fırsat bilen çocuklar, bu durumu en iyi şekilde değerlendirmek için soluğu cadde ve sokaklarda aldılar. Çevreden topladıkları naylonlarla ve evden getirdikleri kızaklarla saatlerce kayarak karın keyif çıkartıyorlar.
Çocuklar "Havalar soğudu ama kar yağınca biz soğuğu unutup oyun oynuyoruz. Karda kaymak çok zevkli ve güzel. Bu sene kış Erzurum'a geç geldi. Bizde bu yüzden kaymayı ve kartopu savaşı yapmayı çok özlemiştik. Ama artık bu özlem sona erdi ve karın tadını çıkarıyoruz. Tek şikayetçi var bu olaydan o da annelerimiz. Bize üstümüzü başımızı batırdığımız ve üşütüp hasta olabileceğimiz için kızıyorlar. Ama biz halimizden memnunuz." dediler.
(EMA-AT-Y)

15.12.2012 18:52:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT