1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Karikatürist İsmail Gülgeç'in Ölüm Yıldönümü

Karikatürist İsmail Gülgeç'in Ölüm Yıldönümü

Karikatürist İsmail Gülgeçin Ölüm Yıldönümü
A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, karikatürist İsmail Gülgeç'in çizgilerine olan özlemi bugün daha da derinden hissettiklerini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 15 Şubat 2011'de vefat

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, karikatürist İsmail Gülgeç'in çizgilerine olan özlemi bugün daha da derinden hissettiklerini söyledi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 15 Şubat 2011'de vefat eden karikatürist İsmail Gülgeç'in ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Bakan Çelik'in mesajı şöyle: "Çizgilerin ustası İsmail Gülgeç'in aramızdan ayrılışının ikinci yılı... Farklı bakış açılarıyla değerlendirdiği toplumsal olayları çizgileriyle yorumlarken bizleri hem gülümsetip hem de düşündüren çok değerli bir çizerdi İsmail Gülgeç. Usta kalemin, ilk kez çizgisiyle sesini duyurduğu "Ormangiller", tarihsel olaylardan esinlendiği "Memo", günlük yaşantıdan kesitler aktardığı "İnsanlar", güncel-toplumsal olayları farklı bir açıdan yorumladığı "Hayvanlar" isimli çizgi bantları ve edebiyatımızın eşsiz kalemi Yaşar Kemal'in yapıtı İnce Memed ile Ahmet Ümit'in "Başkomiser Nevzat/Çiçekçinin Ölümü" isimli kitaplarından hazırladığı çizgi-romanları dün ve bugün olduğu gibi yarın da okurlara yeni ufuklar, farklı pencereler açacak.
Ona ve çizgilerine olan özlemimizi daha derinden hissettiğimiz bugün, tarihe ve olaylara mizahla iz düşen usta kalemi şükran ve hasretle anıyorum."
(ZÇ-YHY-Y)

14.02.2013 15:27:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT