1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kargı'da Kuyumcu Soygunu

Kargı'da Kuyumcu Soygunu

Kargıda Kuyumcu Soygunu
A+A-

Çorum'un Kargı ilçesinde bir kuyumcu dükkanına giren hırsızlar yaklaşık 1 kilo altını çalarak kayıplara karıştı. Olay, Kargı ilçesinin Orta Mahallesi'nde M.H.'ye ait kuyumcu ve manifaturacı dükkanı

Çorum'un Kargı ilçesinde bir kuyumcu dükkanına giren hırsızlar yaklaşık 1 kilo altını çalarak kayıplara karıştı.
Olay, Kargı ilçesinin Orta Mahallesi'nde M.H.'ye ait kuyumcu ve manifaturacı dükkanında meydana geldi. İşyeri sahibi M.H.'nin oğlu M.H.'nin dükkanda yalnız olduğu sırada kimliği belirlenemeyen 2 kişi kuyumcu dükkanına geldi. Şüphelilerden biri dışarıda giyim eşyalarına bakarken diğeri iş yeri sahibi M.H.'yi oyaladı. Bu sırada diğer soyguncu içeri girerek vitrinde bulunan yaklaşık 1 kilogram altını alarak kaçtı.
İçeriye girdiğinde 2 adet altın bileziğin yere düştüğünü gören M.H., vitrine baktığında altın bileziklerin olmadığını fark edip soyulduğunu anladı.
Olayın polise bildirilmesiyle kaçan soyguncuların yakalanması için ilçede ve çevre ilçelerde çalışma başlatıldı. Kaçan soyguncular Kastamonu'nun Tosya ilçesinde polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçtı. Aracın daha sonra Tosya-Kastamonu yolu üzerinde bulunan Ekinciler köyünde jandarma tarafından terk edilmiş olarak bulunduğu öğrenildi.
Kaçan soyguncuların bulunması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.
(TOA-BÖ-AŞ-Y)

17.01.2013 17:56:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT