1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kardemir'de Temsilcilik Başvuruları Başladı

Kardemir'de Temsilcilik Başvuruları Başladı

Kardemirde Temsilcilik Başvuruları Başladı
A+A-

Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) A.Ş'de örgütlü bulunan Çelik-İş Sendikası işyeri temsilcileri seçimi için bugün başvuruları kabul etmeye başladı. Çelik İş Sendikası Genel Sekreteri Yu

Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) A.Ş'de örgütlü bulunan Çelik-İş Sendikası işyeri temsilcileri seçimi için bugün başvuruları kabul etmeye başladı.
Çelik İş Sendikası Genel Sekreteri Yunus Değirmenci, KARDEMİR'de bir ilki başlattıklarını ve çalışanların üyelerinin kendi temsilcilerini kendilerinin seçeceğini söyledi. Değirmenci, şubelerimizi bırakıp gelirken Ankara'da oturmayacağız dediklerini ve demokratik bir yapıyı oturtacaklarını belirterek, "Toplu Sözleşme sürecinin başlaması ile birlikte KARDEMİR'de bunu uygulamaya başlıyoruz. Her ne kadar sendikalar yasası, işyerinde çalışan görevlinin arasında temsilciyi atar dese de bu kanun çerçevesinde yapılması gereken bir şey. Biz KARDEMİR'de bir ilki başlatıyoruz. 9 Ocak'ta işçi kendi temsilcisini seçecek. Bugün ve yarın aday olmak isteyen herkes müracaat edecek. Başvurular da başladı. Temsilcilik seçime başvuran arkadaşlarımızı ilan edip sandıkları koyup işçi arkadaşlarımız temsilcilerini seçecekler. Bu olması gereken bir şey, bugüne kadar olmamış ama bundan sonra olması lazım. Temsilcinin seçilmesi, işçinin hür iradesiyle, demokratik hakkını kullanarak belirleyeceği bir sistem. Sandıktan kim çıkarsa biz onların atamasını yapacağız. Bunu örnek olarak yapacağız, bundan sonra bütün işyerlerinde bunu devam ettireceğiz. Bundan sona 'bu şunun adamı, bunun adamı' gibi olmayacak, herkes Çelik İş Sendikasının adımıdır. Ne genel başkanın adamı olacak ne de başkasının adamı olacak. Bize aidat veren bize bağlılığını gösteren herkes bizim adamımız olacak. Seçimden sonra çıkanlarla birlikte çalışacağız, bunun doğru olduğuna inanıyoruz, bunu burada gerçekleştiren ilk sendikacı olmak istiyoruz. Bu konuda da genel başkanımızın çok hassasiyetleri var" dedi.
(YE-ET-Y)

03.01.2013 17:55:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT