1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karayollarında Taşeron Tepkisi

Karayollarında Taşeron Tepkisi

Karayollarında Taşeron Tepkisi
A+A-

Yol-İş Türkiye genelinde olduğu gibi Sinop'ta da örgütlü olduğu Karayolları Sinop 78. Şube Şefliği önünde özelleştirmelere karşı ve taşeron işçilerin kadroya alınması için eylem yaptı. Yol-İş Sendik

Yol-İş Türkiye genelinde olduğu gibi Sinop'ta da örgütlü olduğu Karayolları Sinop 78. Şube Şefliği önünde özelleştirmelere karşı ve taşeron işçilerin kadroya alınması için eylem yaptı.
Yol-İş Sendikası'nda örgütlenen taşeron işçilerin mahkeme ve Yargıtay kararlarına rağmen kadroya alınmamalarına, alt taşeronlara devredilmelerine tepki gösteren Yol-İş üyeleri, sokaklara çıkmaya mecbur bırakıldıklarını, hükumetin bu davetini kabul ettiklerini ve sokaklarda mücadeleyi büyüteceklerini kaydetti. Karayolları Sinop 78. Şube Şefliği önünde toplanan Yol-İş üyeleri, köprü ve otoyolların özelleştirilmesine de tepki göstererek, kararın geri alınmasını istedi. Yol-İş İstanbul Samsun 1 No'lu Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Karayolları Sinop 78. Şube Şefliği Baştemsilcisi Ayhan Anaç, karayollarında çalışan 5 bin taşeron işçisini örgütlediklerini, bu işçilerin kadroya alınmasına talep ettiklerini ifade etti. Mahkemelerin lehlerine sonuçlandığını, son olarak Yargıtayın "Karayollarında taşeron işçisi adı ile çalıştırılan işçilerin Karayolları Genel Müdürlüğü işçisi" olduklarına dair karar verdiğini anımsatan Anaç, hukuk devletinde Yargıtay kararlarının hiçe sayıldığını söyledi.
(SER-SLH-Y)

04.02.2013 17:33:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT