1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karayolları İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı

Karayolları İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı

Karayolları İşçileri  İş Bırakma Eylemi Yaptı
A+A-

Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü’nde çalışan taşeron işçiler, kadrolarının verilmediği gerekçesiyle bir gün iş bıraktı.

Türkiye Yol-İş Sendikası’na üye yaklaşık 300 taşeron işçi, basın açıklaması yaptı. Yol-İş Sendikası Van Şubesi Başkanı Salih Çalımlı, 6 bin 400 üye adına dava açtıklarını ve mahkemelerin tamamını kazandıklarını söyledi. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bunu kabul etmediği ve kararları temyiz ettiğini dile getiren Çalımlı, şöyle konuştu: “Dosyalar son karar makamı olan Yargıtay’a gitti. Yargıtay tarafından Ekim 2011 de verilen kararda ‘Taşeron işçisi diye isimlendirilen işçilerin işe ilk girişlerinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü işçisi oldukları’ kararını verdi. Daha sonra kararın gereğini yapması gerekenler topu birbirlerine atıyor. Yargıtay kararı uygulanmıyor. Bu tek başına hukukun üstünlüğü ilkesinin ihlalidir.”

İşçilerin kazanılmış kadro haklarının verilmesi amacıyla bugün iş bırakacaklarını belirten Çalımlı; kuruma ve yetkililere Yargıtay kararını yerine getirmeleri çağrısında bulundu. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT