1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karayolları Bu Çirkinliği Görmüyor Mu ?

Karayolları Bu Çirkinliği Görmüyor Mu ?

Karayolları Bu Çirkinliği Görmüyor Mu ?
A+A-

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tarafından İpekyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğumevi karşısına yaptırılan köprülü üst kavşağa yazılan ”Van” yazısındaki eğrilik, özensizlik vatandaşların tepkisini çekiyor.

 

Rıdvan Can

Deveye demişler boynun eğri o da nerem düz demiş veciz sözünde olduğu gibi Van’da yapılan hemen hemen her işte ya bir eğrilik, ya bir eksik, ya da kalitesizliğin yanı sıra toplumu rahatsız eden itici görünüm var. Vatandaşlar Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tarafından İpekyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne yapılan köprülü üst geçidine bir süre önce monte edilen ışıklı  “Van” yazında çirkinliğin, özensizliğin bulunduğunu bu görüntünün düzeltilmesini  ifade ettiler.

Üst geçidin kente giriş cephesinde yer alan  “Van” yazısının mühendislikten, teknik hesaptan, özenden uzak eğri ve çirkin bir şekilde yerleştirildiğini belirten vatandaşlar, “Kentin girişinde yer alan üst geçide monte edilen “Van” yazısı iyi düşünülmüş ancak harfler teknik açıdan kötü, ölçüsüz ve dikkatsiz bir şeklide yerleştirilmiş.  Karayolları gibi köklü bir kuruma bu  çirkin  iş yakışmıyor. İnsan sormadan edemiyor. Bu ne biçim kontrol mühendisliği? Koca kurumun kontrol mühendisleri herkesin gördüğü çirkinliği, ölçüsüzlüğü, yanlışı hiç mi gömüyor? Her nedense Van’da büyük harcamalarla yapılan işlerde benzer özensizlik, duyarsızlık hep var. İşler ya eğri, ya ölçüsüz ya da çevreyle uyumsuz. Karayolları yetkilileri insanları rahatsız eden eğri büğrü “Van” yazısını ya teknik ölçülere uygun göze hoş gelen konuma getirsinler  ya da Van yazısını oradan kaldırsınlar” dediler.

2-116.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

6 Yorum