1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karayolculardan Özelleşmeye Tepki (Fotoğraflı

Karayolculardan Özelleşmeye Tepki (Fotoğraflı

Karayolculardan Özelleşmeye Tepki   (Fotoğraflı
A+A-

Türkiye genelinde Karayolları Genel Müdürlüğü ve müdürlüklere bağlı şube şefliklerinde yapılan özelleştirmeye karşı çıkan Yol-İş sendikası üyeleri yapılan özelleştirmelere karşı çıktı. Karayolları Ge

Türkiye genelinde Karayolları Genel Müdürlüğü ve müdürlüklere bağlı şube şefliklerinde yapılan özelleştirmeye karşı çıkan Yol-İş sendikası üyeleri yapılan özelleştirmelere karşı çıktı.
Karayolları Genel Müdürlükleri, bölge müdürlükleri ve şube şefliklerinde yapılan özelleştirmenin ardından Yol-İş Sendikası üyeleri protesto eylemi yaptı. Kepçe operatörleri, kamyon, greyder ve kar temizleme araçlarına alınan şoförlerin taşeron firma üzerinden alınmasına ve mevcut personellerin pasif hale getirilmesine karşı çıkan Yol-İş Sendikası Bursa 1 Nolu Şubesi üyesi 100 kişi ellerinde pankartlarla Karayolları 143 Şube Şefliği önünde basın açıklaması düzenledi. Karayollarında bir çok iş makinesinin kullanılmadığını iddia eden Yol-İş Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Muharrem Yıldız, bu makinelerin müteahtilere düşük bedellerle kiraya verildiğini söyledi. Devletin araçlarına taşeron firma üzerinden şoför alındığını söyleyen Yıldız, "Bakım özelleştirmelerinde makine parkımızdaki 11 bin 555 tane makinemiz kızağa çekilmiş bir kısmı müteahitlere düşük bedellerle kiraya verilmiş. Türkiye, çapında bakım hizmetini yapan 5 bin 500 personelimiz ise iş yerlerinde oturulmaya mahkum bırakılmıştır. Bu ihalenin bir diğer amacı bugüne kadar yapılmamış görülmemiş bir soygun düzenidir. Bu işçiyi eğer meydana indirirseniz. Asla sizi o koltuğunuzda rahat bırakmayacaktır" dedi.
(BT)

04.02.2013 15:27:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT