1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karayılan'dan Kobane bombası: Çözüm süreci bitti!

Karayılan'dan Kobane bombası: Çözüm süreci bitti!

Karayılan'dan Kobane bombası: Çözüm süreci bitti!
A+A-

IŞİD'in Kobane saldırılarından Türkiye'yi sorumlu tutan Murat Karayılan'dan çok sert çıkış: Çözüm süreci bizim için bitmiştir!

KCK Yürütüme Kurulu üyesi ve silahlı güçlerin tepe ismi Murat Karayılan, IŞİD'in Kobanesaldırısı ve çözüm sürecine dair hayli kritik açıklamalar yaptı. Karayılan Sterk TV'de yaptığı açıklamada IŞİD'in Kobanekuşatmasının ardındaki asıl iradenin Türkiye olduğunu söylerken Suruç'ta Suriye sınırda yaşanan polis müdahalesi ile ortaya çıkan görüntüleri ise "savaş ilanı" olarak tanımladı. Karayılan IŞİD'in 49 rehineyi serbest bırakmasının perde arkasında ise örgütün Türkiye ile yaptığı Kobane pazarlığı olduğunu iddia etti.

ÇÖZÜM SÜRECİ BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR!

Kobane'deki IŞİD saldırılarından Türkiye'yi sorumlu tutan Karayılan "ortada çözüm süreci falan kalmamıştır" dedi. "Süreç bizim için bitmiştir, şimdi Başkan Apo'nun süreç  konusunda söyleceği son sözü bekliyoruz" diyen Karayılan "AKP’nin politikası süreci zora soktu. Savaş hali söz konusu. Yeni bir değerlendirme yapmaya ihtiyaç var. Düşmanlık yapıyorlar. DAIŞ için bütün yollar açık. Ama halkımıza kapalı." diye konuştu.

KOBANE DÜŞMEYECEK TEL ABYAD DÜŞECEK!

PKK'nın Kobane'ye takviye güç gönderdiği haberlerini ise kesin bir dille yalanladı. Karayılan, YPG'nin IŞİD'i durdurmayı başardığını söylerken IŞİD'in Rojava saldırılarındaki merkez üssü olan Tel Abyad için hayli iddialar ifadeler kullandı: Kobane düşmeyecek, Tel Abyad düşecek!

YPG DURUMA HAKİM! IŞİD DURDURULDU!

YPG siviller zarar görmesin diye kademeli çekildi. Savaş alanından halkın çıkarılması yanlış değildi. Kobanê HPG ve Peşmerge güçlerinde giden olmadı. Gitmeleri için Türkiye'nin izin vermesi gerekir. Ancak YPG var orada. DAIŞ’in ilerlemesini durdurdular. YPG İnsan aklını almayacak şekilde direniyor. Şimdiye kadar YPG nin 27 şehidi var. YPG kademeli geri çekilmeye rağmen duruma hakimdir. Kobanê ovadır. 3 tarafını DAIŞ bir tarafını Turkiye kuşatmıştır. Ama YPG kahramanca direnerek IŞÎD'i durdurmuştur. Aldığımız bilgilere göre YPG Serekaniye’de de büyük bir saldırı başlattı. YPG direniyor. Tanka karşı irade ve akılla savaşıyorlar. DAİŞ durduruldu. O kahraman YPG'lileri selamlıyorum ben. YPG ustaca savaş planını geliştiriyor. Türk medyası Kobani ile ilgili kara bir tablo çiziyor. Bu haberler bilinçlidir, itibar etmeyin.

BU KİRLİ VE VAHŞİ ÇETEYİ KÜRDİSTAN'DAN TEMİZLEYECEĞİZ

DAIŞ ve AKP’nin planladığı gibi Kobanê düşmeyecek. Tersi olacak. AKP ve DAIŞ'in yaptiği plan gibi Kobanê duşmeyecektir. Tam tersine; TEL ABYAD duşecektir. Artık kirli ve vahşi bu çeteyi Kürdistan’dan kovmanın zamanı geldi. Herkes bilmeli ki, Kobanê DAIŞ ve Türklerin eline düşmeyecektir. 3 gündür DAİŞ durduruldu bu yetmez, zorlu hamle gerekir. Serekaniye'de basladı hareket.

GERİLLA VE PEŞMERGE'NİN KOBANE'YE GİTMESİ COĞRAFİ OLARAK İMKANSIZ!

Kuzeydeki halkımız Suruç'a sınıra gitsin. Kobane'ye gidin. Demokratlar, barış isteyenler de katliama izin vermesin. Basında çok yanlış haberler çıkıyor. Kobane ovadır. Kuzeyi ovadır. Buraya gerilla yollamak coğrafi olarak mümkün değil. Arazi izin vermiyor. Gerilla Kobane'ye gitti gitti haberleri doğru değil. Bu durumda güneyden Peşmerge de gidemez. Cizire'den 100 kişi gecirmek istendi Türkiye izin vermedi. Gerilla gidebilseydi Kuzey'deki gençlere Kobane çağrısı yapmazdım. Türkiye DAİŞ ile alakasını kesmiyor. Dünyaya ne derse desin.. Tampon bölge ile dertleri de Kürtlerin Rojava'daki kantonlarını tasfiye etmektir.

BU BİR TANK SAVAŞI

Suruçta da halkımız AKP saldırılarına karşı direniyor, onları da selamlıyorum. DAİŞ her yerden (Halep, Deyra Zor vs) gücünü toplamış, Irak ve Suriye'den aldıgı silahlar 8 gündür saldırıyor. Tank savaşı bu. BU sadece DAİŞ saldırısı değildi, bu projedir; AKP ve DAİŞ'in projesidir.

ŞÜPHEMİZ KALMADI! TÜRKİYE BU PLANIN İÇİNDE!

Daha önce bu planda Türkiye var mı yok mu tartışmalı demiştik.. Ama 5 günde bu şüphe kalktı. AKP, Türk devleti var içinde. Bu kesin. Kobaneyi düşürmeyi hesaplandı. Sonra da tampon bölge kuracaklardı. Türk devleti 3 yıldır Rojava kantonlarına karşıdır zaten. DAİŞ, Kuzeyden Kobane köylerini keşif edip plan yaptı. Halkımız Türk devletinin bu tavrını iyi bilmeli.

TÜRKİYE REHİNELER İÇİN KOBANE'Yİ SATTI!

Konsolosluğu 20 Eylülde bıraktılar. Planları da DAİŞ'in 20 eylülde Kobane'ye girmesiydi. Takas yapmadık diyorlar ama Kobane'yi sattılar.. Fakat Kobane onların değildi ki. Bu diplamasi zaferiymiş, diplmasi rezaletidir. Dünya da bunu seyrediyor. Türk basını, AKP'ye karşıyız diyenler bile, bayram havasında 49 kişi serbest diye. Peki binlerce Kürd? TürkiyeDAİŞ ile alakasını kesmiyor. Dünyaya ne derse desin. Tampon bölge ile dertleri de Rojava'ki kantonları tasfiye etmektir.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT