1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karasu Gazeteciler İle Bir Araya Geldi

Karasu Gazeteciler İle Bir Araya Geldi

Karasu Gazeteciler İle Bir Araya Geldi
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Sivas'ta görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensupları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Sivas'ta görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensupları ile Belediye Sosyal Tesisleri'nde kahvaltıda bir araya gelen CHP İl Başkanı Ulaş Karasu burada yaptığı konuşmada, "Basın emekçilerinin kamuoyunu bilgilendirmek adına birçok zorlukla karşılaşıyor. Toplumsal bilincin oluşabilmesi için çağdaşlığın en öneli temsilcileridir" dedi.
Slaytlar eşliğinde gazetecilerin çalışma şartlarını gösteren Karasu, açıklamasına şu şekilde devam etti: "Yasanın kabul edildiği dönemde basın emekçilerine önemli sosyal haklar, güvenceler getiren yasa ne yazık ki daha sonraki dönemde işlemez hale geldi. Günümüzde gazetecilerin iş güvenliğinden ve çalışma koşullarının çağın gereklerine uygun olduğundan söz edebilmek mümkün değildir. Bugün gelinen koşullarda basın emekçileri, sosyal güvenlikten yoksun, toplu sözleşmesiyle ve geleceği belirsiz bir yaşama mahkum edilmiştir. 2008 yılında yapılan düzenleme ile yıpranma hakları ellerinden alınmıştır. Toplumun sesi ve vicdanı olan gazetecilerin özlük hakları ve sendikalaşmaları konusunda gerekli adınlar atılmalı, zaman geçirilmeden bu konudaki sıkıntıların aşılması için çaba gösterilmelidir"
Kahvaltının ardından Karasu, gazetecilerinin gününü kutladı.
(BG-TB-AÖ-Y)

11.01.2013 17:22:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT