1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaosmanoğlu Şeb-i Arus Töreni'ne Katıldı

Karaosmanoğlu Şeb-i Arus Töreni'ne Katıldı

Karaosmanoğlu Şeb-i Arus Törenine Katıldı
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen 739. Mevlana'yı Anma (Şeb-i Arus) Törenle

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen 739. Mevlana'yı Anma (Şeb-i Arus) Törenleri'ni izledi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin (TDBB) yönetim kurulu ve istişare toplantılarına katılmak üzere Konya'ya giden Başkan Karaosmanoğlu, burada Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde hazır bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, Başbakan Erdoğan tarafından belediye başkanlarına verilen kahvaltıya davetli olarak katıldı.
Başkan Karaosmanoğlu ile birliğin yönetiminde yer alan belediye başkanları, Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 739. Vuslat Gecesi Törenleri'ne katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ve milletvekillerinin katılımıyla gerçekleşen Vuslat Gecesi'ni kültür merkezini dolduran 2.800 kişi soluğunu tutarak takip etti.
Ahmet Özhan tarafından verilen tasavvuf konseriyle başlayan ve sema gösterisiyle devam eden 739. Vuslat Gecesi'ne katılan Başkan Karaosmanoğlu ile belediye başkanları duygusal anlar yaşadı. Mevlana'yı bir kez daha sevgiyle andıklarını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, gecenin manevi atmosferinden çok etkilendiklerini söyledi.
(MA-MA)

18.12.2012 11:13:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT