1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karamürsel'de Engelli Hayatlar Engelsiz Oldu
Karamürselde Engelli Hayatlar Engelsiz  Oldu

Karamürsel'de Engelli Hayatlar Engelsiz Oldu

Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği (KEYDER) tarafından bedensel engelli 4 kişiye tekerlekli sandalye hediye edildi. Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için çaba harcandığını belirten KEYD

A+A-
Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği (KEYDER) tarafından bedensel engelli 4 kişiye tekerlekli sandalye hediye edildi.
Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için çaba harcandığını belirten KEYDER Başkanı Gonca Şimşek dezavantajlı olan engellileri topluma kazandırmak istediklerini belirtti. Şimşek "İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir hayat sürmesini sağlamak bizlere mutluluk veriyor" dedi. İhtiyaç sahiplerini hala devam etmekte olan engelli envanteri çalışmasında tespit ettiklerini belirten Şimşek, "Önemli olan doğru insanın doğru zamanda yanında olabilmektir. Şimşek, engelli kardeşlerimizden istediğimiz tek bir şey var. O da bizlere dua etmeleri. Bizim onların duasına ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.
Tekerlekli sandalyelerini teslim alan Murat Başoğlu, Saime Yeniaras, Merve Tural ve Fehmi Karaduman'ın mutlulukları görülmeye değerdi. Kolay bir hayatlarının olmadığını söyleyen engelli vatandaşlar, "Zor hayatımızı Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği kolaylaştırıyor" dedi.
(UU)

12.01.2013 16:22:13 TSI

HABERE YORUM KAT