1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaman'daki Kentsel Dönüşüme Bakanlar Kurulundan Onay Mehmet Dağlı Karaman

Karaman'daki Kentsel Dönüşüme Bakanlar Kurulundan Onay Mehmet Dağlı Karaman

Karamandaki Kentsel Dönüşüme Bakanlar Kurulundan Onay  Mehmet Dağlı    Karaman
A+A-

Karaman'da uygulanacak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projeleri için Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Bu kararla Belediye arkasında kentsel dönüşüm projesi hemen başlayacak. Karaman Belediye Başkanı Kamil

Karaman'da uygulanacak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projeleri için Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Bu kararla Belediye arkasında kentsel dönüşüm projesi hemen başlayacak.
Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, yaptığı yazılı açıklamada konunun bakanlar kurulunda görüşülüp imza altına alındığını ve Cumhurbaşkanının onayından sonra resmi gazete yayımlandığını belirtti. Bu kararın Karaman'ın geleceği için önemli bir karar olduğunu ifade eden Başkan Uğurlu, "Bu kararla birlikte Karaman'da uygulayacağımız birçok kentsel dönüşüm projesini hemen uygulamaya koyma fırsatı yakalamış olduk. Bu karar elimizi güçlendiriyor. İlk önce belediyenin arkasında bulunan eski sanayide ki kentsel dönüşüm için çalışmalarımızı başlatacağız. Zaten proje hazır. Burada uygulayacağımız projede farklı bir yöntem uygulanacak. Bu projeyi Karaman Belediyesi ve hak sahipleri ile beraber uygulayacağız. Karaman dışından gelen bir firma bu projenin içinde yer almayacak. Projeyi Karaman'da yaşayan, Karaman'ın bakkalından alışveriş yapan yerli firmalarımızla hayata geçireceğiz. Bununla birlikte ilimiz ekonomisine de bir katkı sağlanmış olacak. Şimdiden ilimiz için hayırlı olsun" dedi.
(MD-AH-Y)

25.01.2013 16:30:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT