1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaman'da Tarihi Konakta Siyah Beyaz Resim Sergisi

Karaman'da Tarihi Konakta Siyah Beyaz Resim Sergisi

Karamanda Tarihi Konakta Siyah Beyaz Resim Sergisi
A+A-

Karaman Belediyesi arşivinde bulunan Karaman'ın eski günlerine ait siyah-beyaz fotoğraflar, Tartan Konağı'nda sergilenmeye başladı. Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ünüvar, tarihi konağı so

Karaman Belediyesi arşivinde bulunan Karaman'ın eski günlerine ait siyah-beyaz fotoğraflar, Tartan Konağı'nda sergilenmeye başladı.
Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ünüvar, tarihi konağı sosyal ve kültürel etkinliklere açtıklarını belirtti. Kent içinden ve başka kentlerden hergün onlarca kişinin ziyaret ettiği Tartan Konağı'nın ziyaret dışında adının kültürel faaliyetlerle de duyulması gerektiğini ifade eden Ünüvar, "Belediye Başkanımız Kamil Uğurlu'nun talimatlarıyla Tartan Konağı belediyemiz bünyesinde ziyaret edilen tarihi bir mekan haline geldi. Buranın adını daha çok duyurmak ve vatandaşlarımıza farklı mekanlarda bir takım programlar sunmak için konağın kapılarını çeşitli etkinliklere açtık. Karaman'ın yıllar önce çekilmiş eski fotoğraflarını görmek isteyen vatandaşlarımız hafta içi hergün 08.00 ile 19.00 saatleri arasında tarihi Tartan Konağı'nda sergilenen fotoğrafları görebilirler. Bu fotoğraflarda bazen geçmişe bir yolculuk yapmak, bazen de hatıraları canlandırmak mümkün. Herkesi bekliyoruz" diye konuştu.
(MD-FM-Y)

19.01.2013 12:38:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT