1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaman'da Sigara Bırakma Kampanyası

Karaman'da Sigara Bırakma Kampanyası

Karamanda Sigara Bırakma Kampanyası
A+A-

Karaman'da bir bisküvi fabrikasının talebi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliğinin desteği ile sigara bırakmak isteyen idari yönetim personeli ve işçilere yönelik ol

Karaman'da bir bisküvi fabrikasının talebi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliğinin desteği ile sigara bırakmak isteyen idari yönetim personeli ve işçilere yönelik olarak Sigara Bırakma Kampanyası düzenlendi.
Kampanya çerçevesinde Karaman Devlet Hastanesinde görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Sezgi Şahin Duyar tarafından talepte bulunan bisküvi fabrikasının eğitim salonunda sigara bırakma eğitimi verildi. Sigarayı bırakmak isteyenlerin kan numuneleri alınarak nefes ölçüm testi yapıldı. Sigara bırakmak isteyen işçiler için eğitimlerde yeni gruplar oluşturularak devam edeceği bildirildi.
Halk Sağlığı yetkilileri "Sigaranın insan sağlığına verdiği zararların bilincinde olan tüm işletmelerinde aynı duyarlılığı göstermesi, halk sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Sigara dost gibi görünse de en büyük düşman olduğunun farkına varıldığı zaman çok geç olabilir. Tüm halkımızı sigara bırakmaya davet ediyoruz" dedi.
(MD-İP-Y)

19.02.2013 13:40:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT