1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaman'da Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

Karaman'da Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

Karamanda Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı
A+A-

Fatih Projesi kapsamında Karaman'da 4 lisede 9 ve 10. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı. TOKİ Anadolu Lisesi'nde düzenlenen programa, Karaman Valisi Murat Koca, İl Milli Eğitim

Fatih Projesi kapsamında Karaman'da 4 lisede 9 ve 10. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.
TOKİ Anadolu Lisesi'nde düzenlenen programa, Karaman Valisi Murat Koca, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı. 2011 yılında başlatılan proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, "2011-2014 yılları arasında gerçekleştirilecek olan Fatih Projesiyle öğrencilere bilişim teknolojileri sunulmasının yanında e-içerik sağlanması, öğretim programlarında bilgi teknolojilerinin etkili kullanılması ve eğitimcilerin Fatih Projesine yönelik eğitilmesi gibi çalışmalar da gerçekleşiyor. Bugün itibariyle TOKİ Anadolu Lisesi, İrfan Ataseven Fen Lisesi, İmam-Hatip Lisesi ve Abdullah Tayyar Anadolu Lisesinde dağıtılacak bin 274 adet tablet bilgisayarla birlikte dağıtılan tablet sayısı toplam 2 bin 41 olacaktır dedi.
Vali Murat Koca da, Fatih Projesi kapsamında ülke genelinde 40 bin okulda 570 bin dersliğin bilişim teknolojileriyle donatıldığını söyledi. Proje kapsamında şu ana kadar Karaman'da 24 okulda 548 dersliğe etkileşimli tahta kurulduğunu ifade eden Koca, "Bugün Karaman kent merkezinde bulunan 4 tane lisemizde tablet almayan 9 ve 10. sınıf öğrencimiz kalmayacak. Bugün dağıtılan tabletlerle birlikte sayı 2 bin 41 olacak. Ben öğrencilerimizin bu tabletleri en iyi şeklide kullanacaklarına inanıyorum. Onlar çok şanslılar. Ben çocukluğumda kent merkezinde yaşamama rağmen telefonu 5. sınıfta gördüm. Bilgisayarla tanışalı çok fazla olmadı sayılır. Bu gün liselerde öğrencilerimiz dersleri bilgisayardan işliyor" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından tablet bilgisayarlar öğrencilere dağıtıldı.
(MD-FM-Y)

14.02.2013 17:23:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT