1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaman'da Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Karaman'da Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Karamanda Kısa Dönem Erler Yemin Etti
A+A-

2012 yılında Karaman'da silah altına alınan 349. kısa dönem 105 Jandarma eri, düzenlenen törenle yemin etti. Piri Reis Kültür Merkezi'nde gerçekleşen yemin törenine Karaman Valisi Murat Koca, İl Ja

2012 yılında Karaman'da silah altına alınan 349. kısa dönem 105 Jandarma eri, düzenlenen törenle yemin etti.
Piri Reis Kültür Merkezi'nde gerçekleşen yemin törenine Karaman Valisi Murat Koca, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Selçuk Boz, Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ile Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç ve yemin eden askerlerin aileleri katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Yemin töreni öncesi konuşan İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Selçuk Boz, salonu dolduran askerlerin ailelerine seslenerek, "Vatan hizmeti için asil Türk milletinin emrine verdiğiniz ve peygamber ocağına gönderdiğiniz bu güzide evlatlarınızı gözümüz gibi koruyacağız" dedi. Vatani görevlerini yapmak için Karaman'a gelen gençlerin bu kışlada ilk günden itibaren ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen arkadaşlarıyla bütünleştiklerini belirten Boz, "Sizlerin artık anası, babası, ailesi bizleriz. Yeni arkadaşlarınızla tanıştınız. Buradaki anıları ömrünüzün sonuna kadar unutmayacaksınız. Eğitimlerinizi tamamladınız. Verilen her görevi yapabilecek düzeye geldiniz. Karaman'ın çeşitli yerlerine görev için dağılacaksınız. Başarılar diliyorum" diye konuştu.
Daha sonra 105 asker, platforma gelerek yemin etti. Askerlerin yemin etmesi sırasında bazı asker yakınları gözyaşlarına hakim olamayarak ağladı.
(MD-FM-Y)

04.01.2013 16:19:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT