1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaman'a Yeni Osb Kuruluyor Mehmet Dağlı Karaman

Karaman'a Yeni Osb Kuruluyor Mehmet Dağlı Karaman

Karamana Yeni Osb Kuruluyor  Mehmet Dağlı    Karaman
A+A-

AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, uzun bir süreden beri Karaman'da gündemi meşgul eden, biran önce hayata geçirilmesi istenen Karaman Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (TDİOSB

AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, uzun bir süreden beri Karaman'da gündemi meşgul eden, biran önce hayata geçirilmesi istenen Karaman Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (TDİOSB) kurulma kararının Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 24 Ocak 2013 tarihinde onaylandığını söyledi.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Elvan, Karaman'ın bir rüyasının daha gerçekleşmek üzere olduğunu ifade etti. Karaman'da hayvancılığın ve sanayinin daha da gelişmesi için çok büyük önem taşıyan TDİOSB'nin kurulma kararının Bakanlıkça onaylandığını kaydeden Elvan, "Yeşildere Belediyesi, Yeniağıl ve Tekkeağıl Mevkisi'nde yaklaşık 250 hektar büyüklüğünde bir arazi yatırım için ayrıldı. Bu bölgede süt ve damızlık düve üretimi amacıyla yatırımlar yapılabilecek. Bu kararla birlikte Karaman'da hayvancılık sektörüne yaptırım yapmak isteyen müteşebbislerin önü açılacak. Bu bölgeye yapılan yatırımlar tarıma dayalı sanayisi önde olan Karaman ilimizin tarımsal potansiyelini daha da hareketlendirecek. Kurulmasında büyük yarar bulunan hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi getirileri ile süt işleme tesislerinin ihtiyacı olan sütleri ilimiz sınırları içerisindeki hayvancılık işletmelerinden temin edilebilecek" dedi.
(MD-AH-Y)

29.01.2013 13:21:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT