1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karaman Ziraat Odası'ndan "okul Elması" Projesi

Karaman Ziraat Odası'ndan "okul Elması" Projesi

Karaman Ziraat Odasından okul Elması Projesi
A+A-

Karaman Ziraat Odası tarafından "Okul Elması" projesi hazırladı. Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, oda olarak sağlıklı nesiller için "Okul Elması" projesi hazırladıklarını söyledi. Muğlu, elmanın b

Karaman Ziraat Odası tarafından "Okul Elması" projesi hazırladı.
Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, oda olarak sağlıklı nesiller için "Okul Elması" projesi hazırladıklarını söyledi. Muğlu, elmanın başkenti olan Karaman'dan başlatılacak bu proje ile ilkokul çağındaki tüm çocuklara, tıpkı okul sütü projesi gibi elma dağıtılacağını belirterek, "Elmanın çocuk sağlığı ve gelişiminde çok önemli bir rolü var. Hazırladığımız bu projeyi TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan'a sunduk. Milletvekilimiz Elvan'dan onay alan proje Karaman'da hazırlandı. Proje ile ilgili olarak üzerlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in 'Sağlıklı Nesil İçin Elma' mesajının yer aldığı etiketlerin yapıştırıldığı elmaları Ankara'ya gönderdik. Milletvekilimiz Lütfi Elvan, elmaları Milli Eğitim Bakanımız ve sayın Başbakanımıza ulaştıracak. Milletvekilimiz, elma projesinin çok önemli olduğunu ve her açıdan yararlı olacağını bizlerle paylaştı" dedi.
Muğlu, bu projenin hayata geçmesinin hem gelecek nesillerin daha sağlıklı yetişmesine katkı sağlayacağı, hem de minik öğrencileri GDO'lu zararlı ürünlerden uzak tutacağını, ayrıca, üreticinin elmasının bu proje ile soğuk hava depolarında beklemeden, çiftçiye nefes aldıracağını söyledi.
(MD-FM-Y)

14.01.2013 12:55:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT