1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karaman Dün Gece Eksi 10 Dereceyi Gördü

Karaman Dün Gece Eksi 10 Dereceyi Gördü

Karaman Dün Gece Eksi 10 Dereceyi Gördü
A+A-

Karaman-Mersin karayolu üzerindeki Sertavul Geçidi ile merkeze bağlı 30 köy yolu, fırtına ve sürgün nedeniyle ulaşıma kapandı. Kar yağışı nedeniyle Karaman merkeze bağlı Lale köyü ve Sarıveliler ilçes

Karaman-Mersin karayolu üzerindeki Sertavul Geçidi ile merkeze bağlı 30 köy yolu, fırtına ve sürgün nedeniyle ulaşıma kapandı. Kar yağışı nedeniyle Karaman merkeze bağlı Lale köyü ve Sarıveliler ilçesi merkezindeki okullar da bugün tatil edildi.
Akşam eksi 10 dereceyle yılın en soğuk gecesini geçiren Karaman'da, fırtına ve sürgün nedeniyle merkeze bağlı köy yolları ulaşıma kapandı. Kapanan 35 köy yolunun açılabilmesi için İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Anadolu'yu güneye bağlayan Sertavul Geçidi'nde de kar yağışı ve sürgün etkili olurken, Bölge Trafik ekipleri bölgede araçların geçişine izin vermiyor. Karayolları 33. Şube Şefliği'ne bağlı ekipler, tipi nedeniyle kapanan yolu trafiğe açabilmek için tuzlama ve kar kürüme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Öte yandan, Karaman merkeze bağlı Lale köyünde ve Sarıveliler ilçesinde yolların kapanması nedeniyle tüm okulların bugünden geçerli olmak üzere bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.
(MD-AH-CC-Y)

09.01.2013 13:36:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT