1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaman Belediyesi'nden Lodos Uyarısı Mehmet Dağlı Karaman

Karaman Belediyesi'nden Lodos Uyarısı Mehmet Dağlı Karaman

Karaman Belediyesinden Lodos Uyarısı  Mehmet Dağlı    Karaman
A+A-

Karaman Belediyesi şehri etkisi altına alması beklenen kuvvetli lodosa karşı dikkatli olunması uyarısı yaptı. Karaman Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Ünüvar, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafında

Karaman Belediyesi şehri etkisi altına alması beklenen kuvvetli lodosa karşı dikkatli olunması uyarısı yaptı.
Karaman Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Ünüvar, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından şehrin bugün ve Pazar günü kuvvetli lodosun etkisi altına girmesinin beklendiğinin kendilerine bildirildiğini belirtti.
Vatandaşların baca gazı zehirlenmeleri ve oluşacak olumsuzluklara karşı tedbirli olmalarını isteyen Ünüvar, "Saatteki hızı 60 kilometreye ulaşacağı tahmin edilen rüzgar, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuz durumlara yol açabilir. Vatandaşlarımız bu duruma karşı dikkatli ve tedbirli olmasını istiyoruz. Vatandaşlarımız özellikle kömür sobalarını yakıp uyumasınlar. Evin içinde gaz kokusu hissettiklerinde evi havalandırıp, yetkililere haber versinler. Sobaları usulüne uygun olarak yaksınlar ve kesinlikle yanan sobanın içine takviye kömür atmasınlar" dedi.
(MD-İP-Y)

12.01.2013 13:31:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT