1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaman Belediyesi'nden Kül Uyarısı

Karaman Belediyesi'nden Kül Uyarısı

Karaman Belediyesinden Kül Uyarısı
A+A-

Karaman Belediyesi kış dolayısıyla ortaya çıkan soba ve kalorifer küllerinin gelişi güzel dökülmemesi ve çevrenin kirletilmemesi konusunda vatandaşları uyardı. Çöp konteynerlerinin yanına gelişi gü

Karaman Belediyesi kış dolayısıyla ortaya çıkan soba ve kalorifer küllerinin gelişi güzel dökülmemesi ve çevrenin kirletilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.
Çöp konteynerlerinin yanına gelişi güzel kül dökerek çevreyi kirleten şahısları yakın takibe alan zabıta ekipleri vatandaşlardan da bu konuda destek bekliyor. Kış mevsimini ile birlikte soba ve kalorifer küllerinin rast gele dökülmesinin çevre kirliliğine yol açacağını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Osman Ünüvar, "Vatandaşlarımız bu konuda daha duyarlı olması gerekir. Bilindiği üzere Belediye Başkanımız Kamil Uğurlu daha temiz ve modern bir şehir oluşturmanın gayretindedir. Çevreye ve temizliğe büyük önem veren başkanımızın talimatıyla şehrin her bölgesinde soba ve kalorifer küllerinin gelişi güzel dökülmesini önlemek için denetim başlattık. Bunun dışında temizlik işlerine bağlı ekiplerimiz ev ev gezerek bu konuda bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Biz de bu konuda vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Bu şehir hepimizin. Lütfen kentimize sahip çıkıp çevreye biraz daha önem gösterelim" dedi.
Ünüvar, tüm uyarılara rağmen kül dökenlerin görülmesi halinde, vatandaşların 153 Alo Zabıta Hattına haber vermelerini de istedi.
(MD-AH-Y)

05.02.2013 13:52:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT