1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karaloğlu'da Olay Yerinde İncelemelerde Bulunuyor

Karaloğlu'da Olay Yerinde İncelemelerde Bulunuyor

Karaloğluda Olay Yerinde İncelemelerde Bulunuyor
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğu, Muradiye ilçesinde buz tutan çaydan kaybolan 14 yaşındaki çocuğun arama çalışmalarını yerinde takip etti.


Muradiye'nin Balaklı köyünden Bendimahi Çayı üzerinde 3 gün önce arkadaşları ile oyun oynadığı sırada suya düşen Gıyasettin Bedirhanoğlu’nu arama çalışmaları bugün de sonuç vermedi. Buz kütlesi ile kaplı çayda Ankara'dan gelen 15 kişilik Jandarma Arama Kurtarma Sualtı (JAK) Timi, eksi 15 derece soğukta çalışmaların bugünkü bölümünü de sonlandırdı. Öğlen saatlerinde olay yerine gelen Van Valisi Münir Karaloğlu, çocuğun ailesine ve köylülere geçmiş olsun dileklerinde bulunduktan sonra çalışmaları bir süre takip etti. Vali Karaloğlu olay yerinden ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, Cuma günkü meydana gelen olayda maalesef bir çocuğun oynadığı sıra buzun kırılmasıyla Bendimahi Çayı’na düştüğünü söyledi. O saat itibarı ile ilk önce Van Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığını ifade eden Vali Karaloğlu, “Dün de Ankara’dan Jandarma Genel Komutanlığı’nın 15 kişilik Jandarma Arama Kurtarma Sualtı Timi 2 günden buyana çalışmalarını sürdürüyor. Sizinde gördüğünüz gibi çok zor koşullarda çalışmalar yürütülüyor. Hava koşulları çok soğuk. Buzu kırıyorsunuz tekrar kısa bir süre içerisinde eski halini alıyor. Arkadaşlar çalışmaya devam ediyorlar. Koşullar el verdiği oranda da çalışacaklar. Yarın hava durumu ve hava koşullarına bakalım. Ondan sonra teknik ekibin bize vereceği yol haritasına göre karar vereceğiz. İş teknik bir iş. Zor bir iş. Bu işi yapan arkadaşlar gerçekten Türkiye’nin en uzman ekibi. Onlara da teşekkür ediyorum. Zor bir işi yapıyorlar. Aileye tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah en kısa zamanda çocuğumuza ulaşırız ve onlarda bizler de bir nebze olsun rahatlamış oluruz” dedi.


Vali Karaloğlu, daha sonra olay bölgesinden ayrıldı. Havanın soğumasıyla çalışmalara yarın devam etmek üzere ara verildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT