1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karaloğlu Muhtarların Sorunlarını Dinledi

Karaloğlu Muhtarların Sorunlarını Dinledi

Karaloğlu Muhtarların Sorunlarını Dinledi
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu, Çaldıran ilçesine bağlı 4 köy muhtarını kabul ederek sorunlarını dinledi. Direkli Köyü Muhtarı Fikret Saltıkalp, “71 yaşındayım. Bu yaşıma kadar, köylerimize bu kadar çok hizmet getiren bir hükümet daha görmedim” diyerek hizmet


Daha önce kendisini ziyaret eden mahalle ve köy muhtarlarının ilettiği sorunlarla yakından ilgilenen Vali Münir Karaloğlu, bu kez de Çaldıran ilçesi AK Parti Meclis Üyesi Şerafettin Aladağ ve beraberindeki Direkli Köyü Muhtarı Fikret Saltıkalp, Yağıbasan Köyü Muhtarı İhsan Kaya, Osmanlı Köyü Muhtarı Fettah Çelik ve Yukarı Sağmalı Köyü Muhtarı Mikail Demir’i makamında kabul ederek sorunlarını dinledi. Devletin Çaldıran’a son 3 yılda 90 milyon lira yatırım yaptığını anımsatan Karaloğlu, yatırımların devam edeceğini söyledi. Çaldıran’ın Van’ın en önemli ilçeleri arasında olduğunu belirten Karaloğlu, eğitim başta olmak üzere diğer eksikliklerin tek tek giderileceğini ve zamana ihtiyaçlarının olduğunu bildirdi. Çaldıran’da öğrenci sayısının çok, derslik sayısının ise yetersiz olduğu köylerin bulunduğunu, bu sorunu çözmeye çalıştıklarını ifade eden Karaloğlu, “Biz bu yıl bunların tamamını çözelim istiyoruz. 1-2 yıl içinde bu sorunları inşallah çözmüş olacağız. İlçe kaymakamı ve milli eğitimdeki arkadaşlarla yaptığımız toplantıda derslik ve lojman sorunlarını köyler bazında görüştük. Son 4 yıldır Çaldıran’da devlet olarak yaptıklarımızı herkes çok iyi biliyor. 4 yıl önce ilçede 1 lise vardı, şimdi ise bu sayı 4’e yükseldi. Önümüzdeki yıl 5 veya 6 adet lise olacak. Eğitimde Van olarak çok hızlı bir şekilde yol alıyoruz. İhtiyaçlarımız bitiyor mu? Bitmiyor, bitmemesi de lazım. Biz olaya şöyle bakıyoruz. Hizmetin kalitesi arttıkça vatandaşın talebi de artacak, artıyor da hamdolsun. Şikayetimiz yok. Van’a ilk geldiğim dönemlerde gittiğim ilk köylerden biri de Osmanlı köyü idi. Ne okulu vardı, ne doğru dürüst yolu. Köyün içi pislikten geçilmiyordu. Şimdi Osmanlı köyü Avrupai bir köy oldu. Devletimizin imkanı arttıkça biz sizlerle, köylerimizle paylaşmaktan keyif alıyoruz” dedi.


Direkli Köyü Muhtarı Fikret Saltıkalp ise, köyde 311 öğrencinin okuduğunu, ancak derslik sıkıntısı sebebiyle öğrencilerin eğitimlerine rahat devam edemediğini söyledi. Hükümetin son yıllarda kırsal kesime çok büyük hizmetler getirdiğini kaydeden Saltıkalp, “Allah devletimizden razı olsun. Ben 71 yaşındayım ve uzun yıllardır muhtarlık yapıyorum. Bu yaşıma kadar böylesi hizmetlerle uğraşan, köylerimize bu kadar hizmet getiren ne böyle bir Başbakan ne de böyle bir hükümet daha görmedik. Biz bunu sadece sizin makamınızda dile getirmiyoruz. Bunu her yerde dile getiriyoruz. Biz böyle çalışan bir hükümet de görmedik” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT