1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karaköprü Belediyesi'nden Bayanlara Halı Dokuma Merkezi

Karaköprü Belediyesi'nden Bayanlara Halı Dokuma Merkezi

Karaköprü Belediyesinden Bayanlara Halı Dokuma Merkezi
A+A-

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi, bayanlara yönelik meslek edindirme amaçlı kadın halı dokuma merkezi hizmete sundu. Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gök ve

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi, bayanlara yönelik meslek edindirme amaçlı kadın halı dokuma merkezi hizmete sundu.
Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gök ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tayyar Yıldırım ile birlikte yapımı biten "Kadın Halı Dokuma Merkezi"ni ziyaret etti. Başkan Çiftçi ve beraberindekiler kadın halı dokuma merkezi hakkında kurs hocası Nadire Yılmaz'dan bilgi aldı. Halı dokuyan bayan kursiyerlerle sohbet eden Başkan Çiftçi, hizmete sunulan "Kadın Halı Dokuma Merkezi" ile ilgili şunları söyledi:
"Karaköprü Belediye Başkanlığımız tarafından yapılan kadınlarımız için gerçekten zamanını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için bir kadın halı dokuma merkezini inşa ettik. Bugünde artık tüm tezgâhları ile içerideki tüm demirbaşları ile bayanlarımızın hizmetine sunulmuş durumda yaklaşık 60 adet bayan kursiyerin müracaatı var kurs hocamız bu müracaatlarda yetenekli ve becerikli olanları değerlendirecektir. Çünkü halı dokumak bir sanat işidir, burada ipek halı dokumacılığı yapılarak çok kıymetli halılar üretiliyor. Ama en önemlisi bayanlarımıza bir meslek öğretiliyor, bu mesleği öğrenmeleri ayakları üzerinde durmaları ve kendi duygularını motifleri desenleri Anadolu'nun desenlerini ipek halıya dokumaları apayrı bir olaydır. Aslında yapılan sanatsal bir durumdur. Halı dokuma merkezimiz tüm alt yapısı ile tüm unsurları ile bitmiştir. Önümüzdeki hafta inşallah Sayın Valimiz ve diğer katılımlar ile birlikte resmi açılışını yapacağız. Ben öncelikle Karaköprü'deki tüm bayanlara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu merkezin yapımında emeği geçen tüm arkadaşlarımı da kutluyorum"
(RÇ-AŞ-Y)

08.02.2013 15:36:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT