1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Karakola bombalı saldırı eğitimi de aksattı!

Karakola bombalı saldırı eğitimi de aksattı!

Karakola bombalı saldırı eğitimi de aksattı!
A+A-

Van’ın Başkale ilçesindeki Eşmepınar Jandarma Karakoluna PKK'lılarca bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahla düzenlenen saldırı eğitimi de aksattı.


Olayın yaşandığı tarihten bu yana Eşmepınar Ortaöğretim Okuluna taşımalı eğitim sistemi ile gelen Terazın, İkizdeğirmen, Evbakan, Uğurlu ve Ömerdağ mahallelerindeki 275 öğrenci, korktukları için eğitime ara verdi. 14 askerin yaralandığı saldırının ardından endişe duyan veliler, çocuklarını okula göndermiyor. Okullarına devam edemeyen öğrencilerden Müzeyyen Darılmaz ile Özcan Deli, okula gitmek istemediklerini belirterek, “Orada çatışma yaşandı, bombalar patladı. Korkuyoruz. Aklımız okumakta, ancak her an bir şey olacak korkusu yaşıyoruz. Okumayı seviyoruz, devam etmek istiyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Daha önce 17 kilometre uzaklıktaki Yavuzlar Ortaöğretim Okulunda okuyorduk, orada tekrar okumak istiyoruz” dediler.

Öğrenci velileri ise, çatışmanın yaşandığı gece silah ve bomba seslerinden sabaha kadar uyuyamadıklarını belirterek, “Endişeliyiz, taşımalı eğitim sistemi ile çocuklarımızı Eşmepınar mahallesine gönderiyoruz. Orada öğrencilerimizin can güvenliği yok. Yolda bomba patlar diye korkuyoruz. Çocuklarımız da korkuyor, gitmek istemiyor” ifadelerini kullandı. 

esmepinar.jpg

Başkale Kaymakamı Abdulselam Öztürk de, öğrenci velileriyle görüşerek, öğrencileri ilçenin Yavuzlar mahallesindeki okula gönderebileceklerini belirtti.

Başkale Milli Eğitim Müdürü Cengizhan Öztürk ise, öğrenci velileriyle görüştüğünü belirterek, “Muhtarlarla toplandık, ikna edemedik. Okul planlarımızı biz sene başında yapıyoruz. Başka okula öğrencileri taşısak mevcut öğrenci sayısı artar, yine de bu konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor” dedi.

esmepinar-001.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT