1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karakol inşaatında çalışan işçiler grevde!

Karakol inşaatında çalışan işçiler grevde!

Karakol inşaatında çalışan işçiler grevde!
A+A-

Başkale ilçesinde 3 senedir sınırdaki kulelerin inşaatını yapan işçiler, çalıştıkları müttehit firmadan paralarını alamadıkları iddiasıyla iş bırakma eylemi yaptı.


Başkale ilçesinin İran sınırlarının sıfır noktasında kule yapan yaklaşık 34 işçi, 3 senedir kendilerine sadece sigara ve zaruri ihtiyaçları dışında ödeme yapılmadığını öne sürdü. 30 Temmuz’dan itibaren iş bırakma eylemine başladıklarını ve sorunları bir an önce çözülmezse yaptıkları kuleleri yıkacaklarını ifade ede işçiler, yaklaşık 700 bin lira alacakları olduğunu öne sürdü.


Şu ana kadar 7 kale kule yaptıklarını belirten taşeronlardan Mithat Yeşil, “3 yıldır ödemelerimizi alamadığımız için gerekli iş araçlarına el koyduk. Şu anda 40-50 kişi grevdeyiz. Yaptığımız kuleleri yıkmaya hazırız” dedi.


Yaptıkları kuleleri paralarını alamadıkları için teslim etmediklerini ifade eden taşeron işçilerden Ali Siyahoğlu, “3 senedir bu karakoldayız. Son 2 senedir çektiğimiz maddi sıkıntıdan dolayı işlerimizi götüremiyoruz. Yaklaşık 700 bin TL’ye yakın alacağımız var. 3 gündür Koçdağı’na bağlı Meydan Karakolu’nda grevdeyiz. 4 karakol daha var yaptığımız ve aynı sıkıntılar devam etmektedir. Bu konuyla ilgili yetkililerden çözüm üretmelerini istiyoruz. En azından bu bayramda ailemize harçlık götürmek istiyoruz. Sıkıntımız çok. 4 gündür arkadaşlarımla burada zeytin, peynir, ekmekle işi yürütmeye çalışıyoruz. Eğer sorun çözülmezse buradan gitmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT