1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Karadenizli Selçuk Balcı'dan Kürtçe Şarkı

Karadenizli Selçuk Balcı'dan Kürtçe Şarkı

Karadenizli Selçuk Balcıdan Kürtçe Şarkı
A+A-

Van’da sahne alan Karadenizli sanatçı Selçuk Balcı, Kürtçe seslendirdiği şarkılarla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.


Bir düğün salonunda Keyif Ajans tarafından düzenlenen konsere yoğun il gösteren vatandaşlar, ünlü sanatçı Selçuk Balcı’nın okuduğu şarkılara eşlik ederek doyasıya halay çekti. Gecede Selçuk Balcı tarafından kemençe ile Kürtçe bir şarkı çalınması üzerine salonda adeta alkış tufanı koptu.
Konser sonunda bir açıklamada bulunan Selçuk Balcı, ilk defa Doğu'da bir konsere geldiğini söyledi. Gördüğü kalabalık karşısında şaşkınlığını ifade eden Balcı, “Gelen mesajlar ve maillerden dolayı halkın bize olan ilgisinin farkındaydık ancak bu denli bir kalabalığı tahmin etmiyordum. Salonu dolduran kalabalık şarkılara eşlik etti. Bu akşam burada farklı kültürleri birleştirdiğimizi düşünüyorum. Kemençe ile Kürtçe şarkılar çaldık, halayı horona bağladık. Renkli ve güzel bir konser oldu” dedi.


Tekrar bir organizasyon olması durumunda Van’a gelebileceğini ifade eden Balcı, “Van’ı ve insanlarını çok sevdik. Van halkı çok misafirperver. Bizleri de en iyi şekilde ağırladılar. Talep doğrultusunda buraya gelmeyi istiyoruz” şeklinde konuştu.


Keyif Ajans yetkilisi Sami Çiçek ise, yöre halkının Karadeniz müziğini çok sevdiğini ve gelen talepler doğrultusunda böyle bir konserin düzenlendiğini belirterek, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.


Vatandaşlar da böyle bir organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

A+A-

HABERE YORUM KAT