1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KARACİGER HASTASI EŞİ İÇİN YARDIM BEKLİYOR

KARACİGER HASTASI EŞİ İÇİN YARDIM BEKLİYOR

KARACİGER HASTASI EŞİ İÇİN YARDIM BEKLİYOR
A+A-

Van’da özel bir işyerinde şoförlük yapan Malatya nüfusuna kayıtlı Deniz Merkavul (25), karaciğer kanseri olan eşi Duygu Merkavul’un (24) ameliyat edilebilmesi için 24 bin TL para istendiğini...

Van’da özel bir işyerinde şoförlük yapan Malatya nüfusuna kayıtlı Deniz Merkavul (25), karaciğer kanseri olan eşi Duygu Merkavul’un (24) ameliyat edilebilmesi için 24 bin TL para istendiğini belirterek, hayırseverlerden kendisine yardım etmelerini bekliyor. 

Bingöl’ün Solhan ilçesinde yaşadığını, eşinin ise yaklaşık 4 yıldır hastalık nedeniyle ilaç tedavisi gördüğünü belirten Deniz Merkavul, uygun karaciğerin ise bulunduğuna yeterince sevinemediğini söyledi. Eşinin halen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğünü, 4 aylık tedavinin ardından karaciğer nakli yapılacağını da anlatan Merkavul, “Eşim için ithal ilaç kullanıyoruz. İlaçlar çok pahalı. Buna gücüm yetmiyor. Yıllardır verdiğimiz mücadele bizi maddi olarak çok zorladı. Şu an Van’da özel bir şirkette şoförlük yapıyorum. Aldığım para ancak temel ihtiyaçlarımıza yetiyor. Eşim hastanede tedavi gördüğü için 4 ve 2 yaşlarında iki çocuklarıma ise çalıştığım şirketin sahibi Murat Güler’in eşi Allah rızası için bakıyor. Bize ayrıca ev kiralayacaklar. Eşimin teyzesi oğlu Esat Zemsi tarafından da uygun karaciğer verilecek. Ancak, ameliyat için 24 bin TL para gerekiyor. Hayırsever insanlarımızdan Allah rızası için yardım bekliyorum" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT