1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karacaova Mübadilleri Gelibolu'da

Karacaova Mübadilleri Gelibolu'da

Karacaova Mübadilleri Geliboluda
A+A-

Kimlik ve kültürlerinin yeni nesil tarafından da bilinmesi için bir araya gelen Yunanistan'ın Karacaova bölgesindeki mübadiller, Çanakkale'nin Gelibolu Belediyesi'ni ziyaret etti. Makedonyalı etno-

Kimlik ve kültürlerinin yeni nesil tarafından da bilinmesi için bir araya gelen Yunanistan'ın Karacaova bölgesindeki mübadiller, Çanakkale'nin Gelibolu Belediyesi'ni ziyaret etti.
Makedonyalı etno-akustik grup Baklava'nın solisti olarak tüm Balkanlar'da ve Avrupa'da sevilen bir sanatçı olan Elena Hristiva'nın da aralarında bulunduğu grup, Gelibolu Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Mustafa Özcar ile bir saate yakın bir görüşen Karacaovalı mübadiller adına konuşan Hüseyin Aynalı, "Kimlik ve kültürlerimizin yeni kuşaklar tarafından unutulmaması için bu gezileri yapıyoruz. Gelibolu'da yoğunlukta olan Pomak köylerini birlikte gezeceğiz. Bu yönde incelemeleri olacak" dedi.
Belediye Başkanı Özacar ise, "Yapmış olduğunuz bu ziyaretten çok memnun kaldım Eski gelenek ve kültürlerin yaşatılması için bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Aranızda böyle değerli bir sanatçının olması bizleri daha da sevindirdi. Sanatçılar kültürlerine daha çok etki eder ve yayılmasını sağlar" dedi.
Mübadiller geleneksel çalgıları olan bir kavalı Özcar'a hediye etti.
(ST-GD-MŞ)

02.02.2013 17:15:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT