1. HABERLER

  2. Karacabey'de İlk Omurga Ameliyatı Yapıldı Halil İbrahim Tunalı Bursa

Karacabey'de İlk Omurga Ameliyatı Yapıldı Halil İbrahim Tunalı Bursa

Karacabeyde İlk Omurga Ameliyatı Yapıldı  Halil İbrahim Tunalı    Bursa
A+A-

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, Devlet Hastanesi'nde ilk omurga ameliyatı yapıldı. Sürekli bel ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Ayten Dağlı isimli hastaya Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. E

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, Devlet Hastanesi'nde ilk omurga ameliyatı yapıldı.
Sürekli bel ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Ayten Dağlı isimli hastaya Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Ertuğrul Köseoğlu ve Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Salih Zeki İpekoğlu tarafından yapılan operasyonun ilk etabında hastanın kırık ve deforme olan omurga parçası çıkartıldı. Operasyonun ikinci kısmındaysa omurganın kaymasını önlemek maksadıyla vida ile sabitleme yapılarak ameliyat başarı ile sona erdirildi.
Ameliyat sonrasında ağrılarının dindiğini dile getiren Ayten Dağlı, doktor, hemşire, sağlık ekibi ile hastane yönetimine minnettar olduğunu ifade etti.
Op. Dr. Salih Zeki İpekoğlu da, Karacabey Devlet Hastanesi'nin bu tür operasyonları gerçekleştirebilecek donanıma sahip olduğunu ifade ederek, 'Hedefimiz hastanenin bütün eksiklerini bir an önce tamamlamak, sağlıktaki hizmet kalitemizi çok daha yukarılara taşımak. Karacabeylilerin başka hastanelere gitmeye gerek duymamalarını sağlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.
(MŞ)

14.02.2013 11:18:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT