1. HABERLER

  2. Karabük'te 73 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Karabük'te 73 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Karabükte 73 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
A+A-

Karabük'te, kar yağışı nedeniyle 73 köy yolu ulaşıma kapanırken, ekipler yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakan Eski, 73 köy yolunun ulaşıma kapandığını be

Karabük'te, kar yağışı nedeniyle 73 köy yolu ulaşıma kapanırken, ekipler yol açma çalışmalarını sürdürüyor.
Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakan Eski, 73 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirterek, ekiplerin sürekli çalıştığını ve kapanan köy yollarını açacaklarını söyledi. 11 greyder 3 kar bıçaklı kamyon ve 37 personelle görev yaptıklarını belirten Eski, "İlimizde başlayan kar yağışı nedeniyle sabah saat 08.00 itibari ile Eskipazar ilçesinde 16, Ovacık ilçesinde 12, Safranbolu ilçesinde 11 ve Yenice ilçesinde 21 olmak üzere toplan 73 köy yolu ulaşıma kapanmıştır. Kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için ekiplerimiz 11 greyder, 3 kar bıçaklı kamyon ve 37 personel ile çalışmalara başlamıştır" dedi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakan Eski, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Serkan İnal ve Yol Şefi Rafet Çelik ile birlikte ekiplerin çalışmalarını yerinde görmek üzere kar yağışının yoğun olduğu kar kalınlığının 45 santimetreye ulaştığı Eskipazar Adiller köyü yoluna gitti. Eski, burada yapmış olduğu açıklamada, kar mücadelesi ekiplerinin çalışmalarını kapalı köy yollarının tamamının ulaşıma açılana kadar devam edeceğini söyledi. Hava sıcaklığı8,10 derecelerde olduğu belirten Eski, kar kalınlığının da 40 santimetre civarında olduğunu kaydetti. Eski, "Kapalı köy yolları ulaşıma açılmadan ekiplerin şantiyeye dönmemeleri, her köye ulaşım sağlanana kadar çalışmaların 24 saat devam etmesi talimatını verdim" dedi.
(ET-HO-Y)

08.01.2013 15:53:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT