1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karabük Tso Seçimlerine Doğru

Karabük Tso Seçimlerine Doğru

Karabük Tso Seçimlerine Doğru
A+A-

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Ziya Ünsal, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) NACE kodlarının geldiğini söyledi. Karabük TSO Meclis Başkanı Ziya Ünsal, seçimlerin

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Ziya Ünsal, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) NACE kodlarının geldiğini söyledi.
Karabük TSO Meclis Başkanı Ziya Ünsal, seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, görev yapan meclis üyelerine teşekkür etti. 4 yıllık görev sürerinde büyük başarılara imza attıklarını kaydeden Ünsal, "Bundan önce yaptığımız görüşmelerde, yanıltıcı bilgi vermiş oldum. Daha önceki seçim sistemimiz ile şimdiki seçim sistemimizin farklı olması. NACE kodları ile kodlandırılan tüm üyelerimizin farklı guruplar içerisindeki tasdiklerinin tamamlanarak, TOBB vasıtasıyla bu kodlandırma vasıtasıyla gerek sayımızda gerek meclis üyesi sayımızda düşme oldu. Bundan önceki dönemde 14 tane meslek gurubumuz vardı. Bu meslek gurubu içerisinde 31 meclis üyesi de mecliste temsil ediliyordu. Bu NACE kodları, tüm Avrupa Birliği'nde uygulanan bir sistem, AB uyum kapsamında bu NACE kodlarıyla birlikte tüm Türkiye'deki ticari hayatın faaliyete geçtiği andan itibaren AB'deki diğer ticari faaliyetlerle eşleşmesi anlamına geliyor. TOBB vasıtasıyla NACE kodlamaları sistemi yapıldı. Bu sistemle Karabük TSO olarak bize gönderilen NACE kodlarının neticesi 10 meslek gurubunda temsili ve 23 meclis üyesi ile temsili noktasında bize gerekli bilgi ve belgeler geldi. Şuandan itibaren bu sistemle seçimlerimizi tamamlamış olacağız. TSO olarak 4 senelik görev süremiz oldu. Ben bu görev süremiz içerisinde tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Karabük'te çok önemli işlere imza attılar. Bu bayrak yarışı, şuanda görevde olan arkadaşlarımız taşıdıkları bayrağı bundan sonra görev yapacak olan arkadaşlarımıza yüzünün akıyla teslim edecekler" dedi.
(ET-ET-Y)

29.01.2013 16:28:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT